بلاگ

15 ویژگی PS4 که نمی دانستید.

کنسول PS4 کم کم در حال پایان است. این کنسول در طول سال ها بارها تغییر کرده است. سونی از طریق به روزرسانی های بیشمار سیستم ، ویژگی های جدید و متنوعی را به کنسول خود اضافه کرده است که ممکن است حتی پس از خرید PS4 سال ها از آن آگاهی نداشته باشید. در اینجا 15 ویژگی PS4 آورده شده است که شاید از آنها آگاهی نداشته باشید.

اشتراک بازی:

این ویژگی ممکن است از همه ویژگی های این لیست بهترین باشد ، اما افراد کمی از آن استفاده کرده اند. Share Play به شما امکان می دهد کنترل بازی خود را به هر یک از دوستان خود بدهید. با استفاده از این ویژگی ، می توانید بازی خود را بدون توجه به اینکه این بازی را دارد یا نه ، با دوستان خود به اشتراک بگذارید. اگر یکی از دوستانتان بخواهد بازی شما را قبل از خرید آن تجربه کند یا برای غلبه بر سطح دشواری به کمک نیاز داشته باشید ، این ویژگی می تواند مفید باشد. فعال کردن این ویژگی بسیار ساده است: هنگام پخش ، از منوی Share ، روی دکمه Start Share Play کلیک کنید ، پس از یک آزمایش کوتاه از سرعت اینترنت ، کنترل بازی به شخصی که انتخاب کرده اید منتقل می شود. دکمه Share یکی از دلایلی است که دسته PS4 با نسخه های قبلی بسیار متفاوت است.

چندین برنامه را همزمان باز کنید:

شما می توانید بازی و یکی از برنامه ها را همزمان بازی کنید. این مورد زمانی مفید است که می خواهید به مکان دیگری مانند حساب YouTube خود بروید. همچنین می توانید همزمان با بازی ، مرورگر داخلی کنسول را نیز اجرا کنید. اما شما نمی توانید چند بازی را همزمان انجام دهید. ما در پلی استیشن 5 منتظر چنین عملکردی خواهیم بود.

با استفاده از L1 و R1 می توانید خیلی سریع به منوی اصلی بروید:

با استفاده از این دکمه ها می توانید بلافاصله از لیست بازی ها و برنامه ها خارج شده و به سرعت بین فروشگاه PS و کتابخانه حرکت کنید.

[مربع] را فشار دهید تا جزئیات غنائم پنهان را مشاهده کنید:

اگر در درک نحوه باز کردن یک تروفی مخفی مشکلی دارید ، می توانید دکمه [جعبه] را فشار دهید تا شرح این تروفی ها را بخوانید. همچنین ، اگر در طول این خواندن روی گزینه ها کلیک کنید ، می توانید بلافاصله تروفی را در اینترنت پیدا کنید.

می توانید نور پس زمینه کنترلر را تنظیم کنید:

آیا نور شدید کنترلر را دوست ندارید؟ می توانید شدت نور را به حداقل برسانید. برای انجام این کار ، دکمه PS را فشار دهید ، تنظیمات دستگاه را انتخاب کنید و تنظیم نور کنترلر را در آنجا پیدا کنید. می توانید آن را به کم نور ، متوسط ​​و روشن تغییر دهید.

نور پس زمینه کنترل کننده میزان شارژ را نشان می دهد:

نارنجی همیشه هنگامی که کنترلر خود را با کنسول خاموش یا در حالت استراحت شارژ می کنید ، می درخشد. بنابراین ، هرچه نور کمتری داشته باشد ، بار آن نیز بیشتر می شود. وقتی کنترل کننده کاملاً شارژ شد ، چراغ خاموش می شود.

تنظیم همه دکمه ها:

با ps4 می توانید تمام دکمه های کنترلر را تنظیم کنید. برای انجام این کار باید این عملکرد را در تنظیمات> قابلیت دسترسی پیدا کنید. به Assignments بروید و کادر آن را علامت بزنید. سپس می توانید نحوه کار دکمه های دستگاه خود را انتخاب کنید. با استفاده از این ویژگی می توانید آن را کاملاً شخصی کنید.

با دستورات صوتی و چهره می توانید کنسول خود را کنترل کنید:

اگر هدفون به میکروفون متصل هستید ، هنگام گفتن دستور “PlayStation” ، منویی از دستورات صوتی باز می شود که می توانید با آن برنامه ها را باز کنید یا صفحه را کنترل کنید. و اگر دوربین پلی استیشن دارید می توانید آن را بر اساس مجوز FACE ID خود فعال کنید.

با صفحه لمسی و سنسورهای حرکت تایپ کنید:

استفاده از صفحه کلید ps4 کار آسانی نیست. بنابراین ممکن است بخواهید روش های دیگر نوشتن را امتحان کنید. هنگام تایپ کردن ، می توانید از صفحه لمسی کنترل کننده فقط برای کشیدن انگشت استفاده کنید. و با فشار دادن R3 می توانید روش ورودی را به سنسور ژیروسکوپ تغییر دهید. برای تایپ سریعتر می توانید از حسگرهای حرکتی داخلی DualShock 4 نیز استفاده کنید.

می توانید رویدادها را در تقویم خود ضبط کنید:

اگر می خواهید یک رویداد مانند یک مسابقه با دوستان خود را در یک تاریخ خاص ضبط کنید ، فقط این گزینه را در تب بالای منوی اصلی پیدا کنید ، که با یک نماد تقویم نشان داده می شود. در اینجا می توانید همه رویدادهای آینده یا فصلی را مشاهده کرده و همچنین رویدادهای خود را ایجاد کنید. این یک روش عالی برای ضبط مسابقات مختلف با دوستان خود به صورت آنلاین است.

برای ایجاد یک رویداد به پایین پیمایش کنید و آن را انتخاب کنید. در اینجا می توانید رویداد خود را نامگذاری کنید ، تاریخ ، زمان ، مدت زمان ، بازی و تعداد بازیکنان را تنظیم کنید و سپس برای هرکسی که دوست دارید دعوت نامه ارسال کنید. این یک روش عالی برای سازماندهی یک گروه است.

فرستندگان پیام را مشخص کنید:

از پیام هایی که برای شما ارسال می شود خسته شده اید؟ به تنظیمات حریم خصوصی بروید ، جایی که گزینه ای برای محدود کردن پیام های دریافتی وجود دارد. در اینجا می توانید گزینه های All / Friends / No one را فعال کنید.

نسخه های قبلی بازی را مشاهده کنید:

اگر نمی دانید چه یادداشت ها و به روزرسانی هایی برای یک بازی PS4 خاص در کنسول شما منتشر شده است ، فقط کافیست آن را نشان دهید ، گزینه ها را باز کرده و به پایین به تاریخچه به روزرسانی بروید. اینجاست که فقط شماره نسخه یا توضیحات کامل را پیدا خواهید کرد.

کنترل کننده را خاموش کنید:

برای خاموش کردن کنترل کننده بدون تلاش زیاد ، کافیست دکمه PS را به مدت 10 ثانیه فشار دهید و کنترل سریع خاموش می شود.

بزرگنمایی صفحه:

در بخش در دسترس بودن ، می توانید بزرگنمایی مضاعف صفحه را فعال کنید. برای انجام این کار ، باید این عملکرد را فعال کرده و دکمه های PS و [مربع] را به طور پیش فرض فشار دهید.

امیدواریم چیزهای جدیدی یاد گرفته باشید. فراموش نکنید که آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید!

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید