بلاگ

یادگیری RAW با آموزش فتوشاپ فارسی

شما در بازی های رایانه ای حتما با کاراکترهای مختلفی برخورد داشته اید که احتمالا بسیاری از آن ها در استودیو با استفاده از تصاویر خام raw عکاسی شده اند و در این مقاله آموزش فتوشاپ فارسی شما با کارکردن با این تصاویر به صورت کلی از ابتدا تا انتهای ویرایش آن ها آشنا خواهید شد.

با RAW هر منظره ای را بهبود بخشید
با Adobe Camera RAW کار کنید
Adobe Camera RAW پاسخ Adobe برای پردازش پرونده های RAW در فتوشاپ و لایت روم است.  در این آموزش فتوشاب میبینید که با استفاده از آن ، می توانید برای تنظیم نوردهی ، اصلاح رنگ ، ترمیم اعوجاج لنز و موارد دیگر به تمام اطلاعات موجود در تصاویر RAW دسترسی پیدا کنید. وقتی یک فایل RAW را با Photoshop باز می کنید ، Adobe Camera RAW باز می شود و به شما امکان می دهد قبل از بارگذاری آن در Photoshop به صورت لایه ، هر تغییری را که می خواهید انجام دهید.

پس از انجام تمام تنظیمات اولیه ، مطمئن شوید که تصویر RAW را به عنوان یک تصویر 16 بیتی در Adobe RGB 1998 و به عنوان یک شی هوشمند در فتوشاپ بارگذاری کنید. این تنظیم اطمینان می دهد که شما همیشه با بیشترین اطلاعات ممکن هنگام ویرایش کار می کنید و می توانید هر زمان خواستید به Adobe Camera RAW برگردید تا تغییرات اضافی ایجاد کنید.

رهایی جهانی در مقابل رهایی محلی
ویرایش های عمومی هر تغییری است که شما ایجاد می کنید و روی کل تصویر تأثیر می گذارد. بنابراین اگر بخواهید تصویری را در ACR باز کنید و سپس کمی لغزنده نوردهی را برپا کنید ، میزان نوردهی کل تصویر افزایش می یابد. ویرایش های کلی برای ایجاد تنظیمات کلی در معرض نور و رنگ و رفع مشکلات معمول مانند اعوجاج لنز یا انحراف رنگی عالی هستند.

ویرایش محلی محلی است که همه چیز بیشتر سرگرم می شود. با استفاده از ابزارهایی مانند Radial ، Graduated Filters یا Adjustment Brush ، می توانید قسمتهای خاصی از تصویر را برای اعمال تنظیمات انتخاب کنید. بنابراین اگر می خواهید جزئیات بیشتری را در یک آسمان بسیار روشن بیرون بیاورید ، می توانید از Adjustment Brush برای ترسیم آسمان استفاده کنید ، سپس تغییرات نوردهی لازم را ایجاد کنید. این تغییرات فقط روی مناطق انتخاب شده ، در این حالت آسمان تأثیر می گذارد و بقیه تصویر را بدون تغییر می گذارد. تنظیمات محلی بخش مهمی از روند ویرایش است ، زیرا در واقع به شما امکان می دهد دقیقاً همانطور که می خواهید برقراری ارتباط کنید و همچنین به تمایز بین قسمتهای مختلف تصویر کمک می کند ، که به هدایت چشم بیننده کمک می کند.

بهبود عکس های منظره
هنگام کار با تصویر منظره ، مهم است که تصویر از نور آسمان در سراسر زمین سایه دار ، دارای نوردهی متعادل باشد. مگر اینکه بعد از تاریکی هوا عکس بگیرید ، برای آفتاب آسان است که نمایش را بدزدد ، و توجه زیادی را به آسمان و ابرها جلب می کند. با استفاده از ترکیبی از فیلترها و یک برس تنظیم کننده می توانید میزان قرار گرفتن در معرض آسمان را کاهش داده و مناطق تاریک زمین را تحت تأثیر قرار ندهید. اگر در حال تیراندازی در نزدیکی شب هستید ، برای بازیابی جزئیات در ابرها ، ممکن است لازم باشد آسمان را بالا ببرید.

در مرحله بعدی ، می خواهید مطمئن شوید که جزئیات مربوط به موارد برجسته ، میانه و سایه ها وجود دارد. معمولاً کمی تاریک شدن آسمان به بازیابی برخی از موارد برجسته کمک می کند ، اما همچنین لازم است که در برخی مناطق و زمین و مناظر کمی بیش از حد نور بگیرید. این به شما کمک می کند برخی از بافت ها و جزئیات طبیعی که ممکن است در خارج از دوربین بیش از حد تاریک و گل آلود باشند ، بازیابی شوند.

در آخر ، سعی کنید با استفاده از گستره رنگ و وضوح ، رنگ ها و جزئیات طبیعی تصویر را افزایش دهید. طبیعت در ارائه یک نقاشی زیبا برای کار با ما بسیار خوب است ، همه ما به عنوان ویراستار باید مطمئن شویم که این رنگ ها مانند زندگی واقعی زنده می شوند. پس از تنظیم رنگ ، اتمام عکس با برخی تصاویر دقیق بهترین راه برای هدایت چشم بیننده از طریق مهمترین عناصر یک تصویر است.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید