بلاگ

نحوه جابجایی نقطه لنگر در After Effects

شما ترکیب کاملی از After Effects را طراحی کرده اید ، اما باید لایه خود را در نقطه دیگری بچرخانید. یا شاید شما می خواهید لایه شما در اطراف یک نقطه خاص فرو ریخته باشد تا بتوانید حرکت خود را متعادل کنید؟ چه کاری باید انجام دهید؟ برای یادگیری موشن گرافیک و نحوه جابجایی نقطه لنگر در After Effects میتوانید به این لینک https://maktabtv.com/Courses/motion-graphic/ بروید. همچنین خواندن ادامه این مطلب در مورد نحوه جابجایی نقطه لنگر در After Effects خواهد بود.
خوب ، با کلمات ساده شما باید نقطه لنگر را حرکت دهید.
نقطه لنگر چیست؟
نقطه لنگر در After Effects نقطه ای است كه تمام دگرگونی ها از آن دستكاری می شوند. به معنای عملی ، نقطه لنگر نقطه ای است که لایه شما در آن تنظیم و چرخانده می شود. اگرچه داشتن یک نقطه لنگر و یک ویژگی تغییر مکان احمقانه به نظر می رسد ، این دو پارامتر کارهای بسیار متفاوتی انجام می دهند. نحوه جابجایی نقطه لنگر در After Effectsبسیار آسان میباشد.

قبل از شروع انیمیشن سازی ترکیب خود ، باید لنگرهای تمرین خوب را تعریف کنید. بنابراین چگونه قرار است لنگرگاه خود را حرکت دهید؟ خوب خوشحالم که پرسیدی …
نحوه جابجایی نقطه لنگر در After Effects
اگر شما هرگز سعی کرده اید که نقطه لنگر را در فهرست تغییر شکل منتقل کنید ، احتمالاً از دیدن اینکه لایه شما نیز در حال حرکت است متعجب شده اید. بسیاری از هنرمندان جدید افترافکت نتیجه می گیرند که باید این باشد که Anchor Point و Position یک کار را انجام می دهند ، اما به سادگی اینطور نیست.
در بیشتر پروژه های After Effects ایده آل نیست که نقطه لنگر خود را با استفاده از منوی تبدیل حرکت دهید زیرا از این طریق موقعیت لایه ها را جابجا می کند. به جای آن می خواهید از ابزار Pan-Behind استفاده کنید. اینگونه انجام می شود، اینجوری درست میشه.

اگرچه هر دو می توانند لایه را حرکت دهند ، نقطه لنگر و موقعیت دو چیز متفاوت هستند.
نکته حرفه ای: تا زمانی که نقطه لنگر را حرکت ندهید ، قابهای کلید را تنظیم نکنید. اگر قاب های کلید تغییر شکل را تنظیم کرده باشید ، نمی توانید نقطه لنگر خود را تنظیم کنید.
مرحله 1: ابزار PAN-BehindD را اجرا کنید

با فشار دادن کلید (Y) صفحه کلید ، ابزار Pan-Behind را فعال کنید. همچنین می توانید ابزار Pan-Behind را در نوار ابزار بالای رابط After Effects انتخاب کنید.
مرحله 2: نقطه لنگر را حرکت دهید

مرحله بعدی ساده است. وقتی ابزار Pan-Behind انتخاب شد ، نقطه لنگر خود را به مکان مورد نظر منتقل کنید. اگر منوی Transform شما باز باشد ، هنگام جابجایی نقطه لنگر در اطراف مونتاژ ، مقادیر لنگر را به طور خودکار به روز می کنید.
مرحله 3: ابزار PAN-BEHIND را انتخاب کنید

هنگامی که نقطه لنگر را به مکان مورد نظر منتقل کردید به سادگی با فشار دادن (V) روی صفحه کلید ابزار انتخاب خود را انتخاب کنید یا آن را از نوار ابزار در بالای رابط انتخاب کنید.
خودشه! در اکثر پروژه های After Effects ، نقطه لنگر را روی 70٪ لایه های خود تنظیم می کنید ، بنابراین مهم است که به این گردش کار عادت کنید

آموزش نحوه جابجایی نقطه لنگر در After Effects در این قسمت به پایان میرسد.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید