بلاگ

نبردهای حماسی با ترول ها SpellForce 3 Review: Fallen God.

سری Spellforce یکی از عناوین جذاب سبک استراتژیک است که شاید به اندازه برخی عناوین پر سر و صدا نباشد اما همیشه با ارائه گیم پلی جذاب توانسته است گروه قابل توجهی از طرفداران این سبک را به خود جلب کند. نسخه سوم این سری در سال 2017 توسط استودیوی Grimlore Games ساخته شد و اگرچه به اندازه نسخه های قبلی سر و صدا ایجاد نکرد اما توانست امتیازهای خوبی را کسب کند و به طور کلی برای طرفداران این سبک جذاب است. به تازگی بسته الحاقی جدیدی برای این بازی منتشر شده است که Fallen God نام دارد و می توان آن را مستقل از بازی اصلی خریداری و بازی کرد. در ادامه این عنوان را مرور خواهیم کرد.

SpellForce 3: Fallen God

SpellForce 3: Fallen God

ابتدا اجازه دهید تاریخچه این مجموعه را بررسی کنیم. اولین نسخه از سری Spellforce در سال 2003 توسط Phenomic Game Development ایجاد شد. این بازی با ایده تلفیق سبک استراتژی همزمان و نقش آفرینی ساخته شده است و گرچه در آن سال ها اینقدر در سایه غول هایی مثل Warcraft دیده نمی شد ، اما در کل عنوانی با کیفیت بود و توانست طرفدارانش را پیدا کند. در سال 2006 ، نسخه بعدی این مجموعه ، Spellforce 2 منتشر شد که امتیاز بهتری نسبت به نسخه اول داشت. البته منتقدان هنوز بر این باور بودند که این بازی چیزی به سبک نقش آفرینی یا استراتژی اضافه نمی کند ، اما ترکیب این دو کار به خوبی انجام شد. سپس در سال 2007 یک بسته الحاقی برای این عنوان منتشر شد. پس از آن ، به دلیل مشکلات مختلفی که برای ناشر اصلی مجموعه ، JoWood رخ داد ، مدتی خبری از این مجموعه نبود ، تا اینکه در سال 2013 ، بسته الحاقی دیگری برای نسخه دوم این مجموعه ، این بار منتشر شد توسط Nordic Games. چهار سال بعد ، با ادغام THQ و Nordic Games ، نسخه سوم این عنوان توسط Grimlore Games ساخته شد. عنوانی که مانند نسخه های قبلی امتیازات نسبتاً خوبی را کسب کرده و گرچه هنوز هم سر و صدای زیادی ایجاد نکرد اما در ابعاد خود توانست به موفقیت برسد. در سال 2019 بسته الحاقی خوبی برای این بازی با نام Soul Harvest منتشر شد و اکنون شاهد هستیم که بسته الحاقی جدیدی به نام Fallen God برای این بازی منتشر شده است که می تواند مستقل از بازی اصلی تهیه و اجرا شود.

با این مقدمه به سراغ بررسی خود بازی می رویم. بیایید با داستان بازی شروع کنیم. داستان بازی درمورد گروهی از ترول ها به نام Moonkin Trolls است. این ترول ها گروهی از موجودات نسبتاً باهوشی هستند که در طول حوادث مختلف به دلایل مختلف تعدادشان کم شده و اکنون به دلیل شاخه های خود توسط الف ها شکار می شوند و اورک ها قصد بردگی آنها را دارند. داستان از آنجا آغاز می شود که این گروه از ترول ها قصد دارند رئیس قبیله سابق خود را طبق آیین های خاص خود در مکانی در کنار قبیله دیگری از ترول ها دفن کنند ، در آن زمان ، آنها مورد حمله قرار می گیرند و به هر دو قبیله آسیب جدی می رسند. بازماندگان با یک جن تاریک روبرو می شوند که به آنها می گوید راه حل مشکل عبور از باتلاق ها و احیای یک خدای باستانی است تا به جای زنده شدن ، بتوانند آنها را شکست دهند. به دشمنان کمک کنید و همچنین مشکلات مختلفی را که طی این سالها برای آنها ایجاد شده حل کنید. حالا داستان بازی بر این اساس آغاز می شود و کم کم شخصیت های اصلی بازی که اکثر آنها ترول هستند درگیر اتفاقات مختلف می شوند.

SpellForce 3: Fallen God

بسته توسعه دهنده Fallen God مبتنی بر ترول ها است.

شخصیت های بازی غالباً در مقایسه با کل مدت این عنوان شخصیت پردازی خوب و قابل قبولی دارند. با این حال ، نام اکثر آنها به طرز بسیار گیج کننده ای انتخاب شده است و برقراری ارتباط با این نام ها و به خاطر سپردن آنها کمی دشوار است. بنابراین اگر خیلی با این سریال آشنا نیستید ، ممکن است کمی با این نام ها گیج شوید. همچنین باید توجه داشته باشید که حجم گفتگو در بازی بسیار بیشتر از سایر عناوین RTS است. بیشتر بازی شامل گفتگوهای متنوعی بین شخصیت هایی است که با گرامر خاص ترول ها بازی می شوند (به عنوان مثال ترول ها خود را سوم شخص می نامند) و ممکن است برای بعضی ها چندان جالب نباشد. با این حال ، این حجم عظیم گفت و گو ممکن است برای دیگران بسیار قابل قبول و خوب باشد و نمی توان آن را به عنوان یک نکته مثبت یا منفی در نظر گرفت ، اما بهتر است قبل از تهیه بازی از این نکته آگاه باشید. با این حال ، نکته اصلی در مورد بازی این است که با وجود ارتباطات داستانی ، Fallen God را می توان بدون دانستن داستان نسخه های قبلی بازی کرد و همچنان از روند کلی آن کاملاً مطلع شد. سازندگان توانسته اند داستانی مستقل خلق کنند که حتی برای افرادی که هیچ پیش زمینه ذهنی نسبت به این مجموعه ندارند جالب و جالب توجه باشد.

با تمام این اوصاف می توان گفت که SpellForce 3: Fallen God از نظر داستانی موفق بوده است. داستان بازی از جذابیت لازم برای همراهی مخاطب تا انتها برخوردار است و در عین حال شخصیت های جالبی در طول مسیر شما را همراهی می کنند. در عین حال می توانید این عنوان را بدون داشتن پیش زمینه قبلی تجربه کنید. همه این موارد باعث می شود که ما بتوانیم به داستان این عنوان نمره قبولی بدهیم.

SpellForce 3: Fallen God

عناصر مختلفی در سرنوشت مراحل بازی تأثیرگذار هستند.

بعد از داستان به سراغ گیم پلی بازی می رویم. همانطور که قبلاً اشاره شد ، سری SpellForce ترکیبی از سبک بازی و استراتژی را به بازیکنان ارائه می دهد. ابتدا ، بیایید به استراتژی آن نگاه کنیم. اصول کلی قسمت استراتژیک این عنوان همانند سایر بازی های سبک RTS است. به این ترتیب شما باید پایگاه خود را از طریق منابعی که در اختیار دارید و جمع می کنید ، گسترش دهید و با آموزش نیروهای مختلف با کمک ساختمانهایی که در اختیار دارید ، آنها را برای نبرد با دشمنان و نابودی دشمنان بفرستید.

البته این بازی در تعدادی از قسمت ها نیز تفاوت هایی دارد تا راه منحصر به فرد و خاص خود را پیدا کند. به عنوان مثال ، برخلاف بیشتر بازی های این سبک ، که در هر ساختمان نیروهای ویژه ای تولید می شود ، در این بازی شما برخی از نیروهای اساسی و معمولی را آموزش می دهید و باید آنها را به ساختمان های مختلف بفرستید تا به شخصیت های قوی تری تبدیل شوند. بنابراین ، دستیابی مستقیم به نیروهای قدرتمندتر عملاً غیرممکن است. نکته مهم دیگر وجود سیستمی به نام Sector است که مناطق نقشه را به قسمتهای مختلف تقسیم می کند و با اشغال هر قسمت شما باید از کارگران موجود در آن قسمت برای جمع آوری منبع خاصی که در Sector است استفاده کنید. با این حال ، اگر شما به طور کلی فردی هستید که بازی های مختلف استراتژیک را تجربه کرده اید ، گیم پلی کلی شما برای عناوین دیگر RTS مشابه خواهد بود و در درک مکانیسم های آن مشکلی نخواهید داشت. اما اگر هرگز شلیک نکرده اید ، مدیون خودتان هستید که آن را امتحان کنید. اما به طور کلی اگر از طرفداران سبک Real Time Strategy باشید ، بعید به نظر می رسد که این عنوان را دوست نداشته باشید و علی رغم برخی ایرادات جزئی ، در نهایت از آن لذت ببرید.

SpellForce 3: Fallen God

توسعه و ساخت پایه های مختلف ، مانند سایر عناوین RTS ، عناصر اصلی بازی هستند.

بعد دیگر بازی قسمت نقش آفرینی آن است. در مراحل مختلف ، تعدادی قهرمان در کنار نیروهای شما حضور دارند که فرماندهان اصلی شما هستند. این افراد مانند بازی های نقش آفرینی خصوصیات متفاوتی دارند و سیستم Inventory برای آنها در نظر گرفته شده است. به این ترتیب با پیشرفت بازی ، موارد جدیدی به دست می آورند و با کمک این موارد قدرت آنها تحت تأثیر قرار می گیرد و کم و زیاد می شود. همچنین ، با نبرد با دشمنان و انجام ماموریت های جانبی ، این شخصیت ها ارتقا می یابند و با کسب XP ، تمام قدرت آنها افزایش می یابد. عناصر RPG بازی آنقدر عمیق نیستند که بتوانند بازی را کاملاً در گروه RPG غرق کنند ، اما به طور کلی به اندازه کافی بزرگ هستند که می توانند بین این بازی و سایر RTS های موجود تفاوت قابل قبولی ایجاد کنند. در عین حال سازندگان موفق شده اند عناصر این دو سبک را به خوبی مخلوط کنند به گونه ای که یک گیم پلی جذاب ایجاد کند. ساختار بازی از این نظر – تا حدی – اما نه کاملاً – شبیه Warhammer 40K: Dawn of War 2 است که یکی از عناوین موفق استراتژیک به حساب می آید.

البته این عناصر نقش آفرینی نیز باعث ایجاد مشکلاتی در بازی شده اند. نکته این است که ، در بعضی مواقع ، شما باید از منابعی که در اختیار دارید ، آموزش نیروها ، و مبارزات آنها و همچنین پیشرفت شخصیت هایی که دارید آگاه باشید. این می تواند میزان میکرومدیریت مورد نیاز برای درست بازی را ایجاد کند و اگر مهارت های شما در بازی همزمان یا استراتژی همزمان خیلی بالا نباشد ، ممکن است برای کنار آمدن با بازی کمی مشکل داشته باشید. البته در پایان ، بازی هنوز به گونه ای ساخته شده است که اگر زمان مشخصی را برای آن صرف کنید ، می توانید بر چالش های آن غلبه کنید.

SpellForce 3: Fallen Godاگرچه گرافیک بازی از نظر فنی چندان پیشرفته نیست اما در شرایط خوب و قابل قبولی قرار دارد.

اگرچه این بازی نسبت به نسخه اصلی SpellForce 3 تغییراتی مانند اضافه شدن ترول به عنوان یک مسابقه قابل پخش و تعدادی تغییر جزئی دیگر دارد ، اما به طور کلی اصول اصلی گیم پلی همان SpellForce 3 و Soul Harvest است. بسته بندی و اگر قبلاً آنها را بازی کرده باشید ، در آخر با این عنوان مشکلی نخواهید داشت.

در آخر ، باید توجه داشته باشید که این بازی ، مانند سایر عناوین استراتژی ، دارای یک بخش Skirmish و چند نفره است که در آن می توانید علیه AI یا سایر بازیکنان مبارزه کنید. اگرچه اساس این مجموعه بیشتر به همان قسمت داستان معطوف شده و بر اساس یک سیستم رقابت سنگین بنا نشده است ، اما تجربه این قسمت از بازی خالی از لطف نیست.

سرانجام ، می توان نتیجه گرفت که SpellForce 3: Fallen God یک عنوان ارزشمند RTS است. در سال های اخیر شاهد بازی های زیادی در این سبک نبوده ایم و وجود عنوانی در این سبک که از نظر گیم پلی نیز از کیفیت بالایی برخوردار باشد ، قطعاً باعث می شود با نگاه ویژه ای به این عنوان نگاه کنیم. این بازی علی رغم پیچیدگی های زیادی که برای مبتدیان خواهد داشت ، قطعاً گوهر ارزشمندی برای طرفداران سبک استراتژیک در زمانی است که کمتر شاهد بازی های این سبک هستیم. به خصوص که بازی های RTS با مضامین فانتزی بسیار نادر هستند و پس از Warcraft 3 و همچنین attle for Middle Earth ما شاهد تأثیر بسیار قدرتمندی در سبک استراتژی همزمان با دنیای داستان High-Fantasy نبوده ایم.

SpellForce 3: Fallen God

محیط های سبز بازی به زیبایی طراحی شده اند.

بعد از گیم پلی ، نوبت به گرافیک بازی می رسد. از نظر گرافیکی ، همانطور که از تصاویر بازی مشخص است ، سطح هنری بازی بسیار بالا است و ما با یک اثر ارزشمند طرف هستیم که توانسته دنیایی فانتزی و پر از موجودات عجیب و غریب را با طراحی های مختلف به تصویر بکشد. از نظر فنی ، بازی سطح قابل قبولی دارد ، اما در چند سال گذشته از زمان انتشار نسخه اولیه SpellForce 3 ، پیشرفت گرافیکی زیادی در این سری مشاهده نکرده ایم. بنابراین طبیعی است که عدم تغییرات عمده بازی در این زمینه کمی ناامید کننده باشد. با این وجود هنوز باید تأکید کرد که وضعیت بازی از نظر فنی قابل قبول است و با توجه به کمبود عناوین زیادی در سبک RTS ، این سطح از گرافیک در SpellForce 3 قطعاً راضی کننده است.

سرانجام به موسیقی و صدای بازی می رسیم. از نظر موسیقی ، بازی مانند نسخه های قبلی خود از وضعیت مطلوبی برخوردار است و تنظیم این قطعات و استفاده از آنها در روند بازی به خوبی انجام شده است. از نظر صدا ، چند نکته قابل توجه وجود دارد ، اول از همه ، حجم گفت و گو در بازی بسیار زیاد است و صدای تقریباً همه آنها قطعاً یک امتیاز مثبت برای بازی است. با این حال ، باید توجه داشته باشید که تعداد صداهای استفاده شده برای ترول بسیار شبیه است. این ممکن است در بازی کمی آزار دهنده باشد ، اما در تجربه کلی بازی اختلال ایجاد نمی کند.

SpellForce 3: Fallen GodSpellForce 3: Fallen God

نتیجه گیری نهایی:
با تمام آنچه گفته شد ، SpellForce 3: Fallen God ، به دلیل قیمت آن ، محتوای ارزشمندی را برای طرفداران RTS فراهم می کند. سازندگان توانسته اند عناصر نقش آفرینی و استراتژی را به خوبی ترکیب کنند و داستان خوبی را در اختیار علاقه مندان قرار دهند. داستانی که هم برای کسانی که از گذشته سریال مطلع هستند و هم برای کسانی که بدون پیش زمینه ذهنی به آن نزدیک می شوند ، جذاب خواهد بود. در مجموع ، SpellForce 3: Fallen God عنوانی جذاب برای طرفداران ژانر استراتژی خواهد بود.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید