بلاگ

مایکروسافت: Xbox One S باعث عقب ماندن نسل جدید نخواهد شد.

همانطور که می دانید نسل جدید کنسول های Xbox و X Series S سه شنبه گذشته به طور رسمی منتشر شد و به بزرگترین نسخه تاریخ Xbox تبدیل شد. برخی از توسعه دهندگان قبلاً نسبت به ضعف سخت افزاری کنسول سری Xbox S ابراز نگرانی کرده بودند و معتقد بودند این امر می تواند به توسعه بازی های نسل بعدی لطمه وارد کند و منجر به عقب ماندگی شود. با این حال ، مایکروسافت کاملاً مخالف این نظر است.

اندرو گوسن ، مهندس فنی Xbox ، اخیراً مصاحبه ای با Eurogamer انجام داده است. وی در بخشی از مصاحبه توضیح داد که کنسول سری Xbox S نه تنها از نسل جدید عقب خواهد ماند بلکه منجر به پیشرفت خواهد شد. وی همچنین گفت که مایکروسافت از کنسول Xbox One X به عنوان وسیله ای سطح پایین استفاده کرده است.

من سوالات زیادی را در اینترنت خوانده ام. از جمله اینکه چرا مایکروسافت قصد ندارد کنسول Xbox One X را به عنوان یک دستگاه رده پایین ادامه دهد. این مدتهاست که در طول نسل ادامه دارد و ما احساس کردیم که نسل جدید توسط جنبه هایی از جمله معماری Velocity و ویژگی های گرافیکی مانند سایه زنی با نرخ متغیر و ردیابی اشعه و افزایش عملکرد پردازش در پردازنده تعریف می شود. بنابراین ما می خواستیم اطمینان حاصل کنیم که یک قسمت سطح ابتدایی وجود دارد تا بتوانیم به جای جلوگیری از تولید ، نسل را بهبود ببخشیم. من برخی شنیده ام که می گویند سری Xbox S از نسل جدید عقب است ، اما من در واقع شاهد پیشرفت سری S هستم. زیرا با این کنسول ، بازی های بیشتری با توجه به ویژگی های نسل بعدی خواهیم داشت.

نکته جالب دیگر اینکه ما کنسول Xbox One X را بررسی کردیم و نتوانستیم آن را به نقطه قیمتی که می خواهیم برسیم. بنابراین وقتی سری Xbox S را نگاه می کنم ، می بینم که ارزان تر از Xbox One X است. این کنسول تقریباً تمام ویژگی های نسل بعدی را دارد. از نظر عملکرد گرافیکی ، با معماری جدید RDNA 2 ، شاهد پیشرفت حدود 25 درصدی هستیم. قدرت گرافیکی 4 ترافلاپس ، بسته به آن فاکتور ، 5 ترافلاپ نیز دریافت خواهید کرد.

برخی از داده هایی که با محتوای خود مشاهده می کنیم ، حاکی از بهتر بودن آن است. سپس هنگامی که به سایر ویژگی های معماری جدید اضافه شده مانند سایه زنی با نرخ متغیر نگاه می کنید ، فکر می کنم این 20٪ پیشرفت برای ما داشته است به طوری که عملکرد بازی های جدید تقریباً برابر است. سری Xbox S کنسول ارزان تری نسبت به سری X است و تمام ویژگی های نسل بعدی را دارد.

گاسن گفت: “ویژگی Quick Resume در سری X Xbox سریعتر از سری X است زیرا حافظه مجازی کمتری وجود دارد که نیاز به نوشتن و سپس دوباره خواندن دارد.” عملکرد SSD در هر دو کنسول یکسان است.

فکر می کنید کنسول سری Xbox S از نسل جدید کنسول ها عقب بماند؟ نظرات و دیدگاه های خود را به اشتراک بگذارید.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید