بلاگ

قابلیت پری‌لود بازی‌های سرویس EA Play

شایعات سرویس Xbox Gimps حاکی از آن است که مشترکین می توانند قبل از انتشار کنسول ها ، بازی ها را برای EA Play بارگیری کنند.

همانطور که می دانید ، چند ماه پیش مایکروسافت با همکاری الکترونیک آرتز (EA) این شرکت را به ارائه خدمات EA Play رایگان در سرویس Xbox Xbox موظف کرد. حتی اکنون ، معرفی ویژگی هایی مانند بارگیری بازی برای مشترکین Gamps ابعاد جدیدی از این همکاری را باز کرده است که به نوبه خود قیمت خرید این سرویس را افزایش می دهد. شایان ذکر است که این ویژگی از 10 نوامبر 2016 ، روزی که نسل نهم کنسول های مایکروسافت عرضه می شود ، در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

همچنین، آقای تام وارن (Tom Warren) از نشریه‌ی The Verge طی توئیتی این خبر را منتشر و اعلام کرد که مشترکین اکس‌باکس گیم‌پس قادر خواهند بود تا از هم‌اکنون اقدام به‌بارگیری عناوین EA Play کرده تا در تاریخ ۱۰ نوامبر و همزمان با عرضه‌ی کنسول‌ها از تجربه‌ی آن‌ها لذت ببرند. هم‌اکنون نیز این سرویس میزبانی عناوینی نظیر NFS Heat، Battlefield V، Dead Space 3، Rocket Arena و چندین بازی دیگر است که به صورت رایگان در اختیار دارندگان سرویس گیم پس قرار دارد.

اما در حالی که همکاری گیم‌پس و سرویس EA Play در آخر به سود بازی‌بازان تمام خواهد شد، فیل اسپنسر (Phil Spencer) همچنان از عدم وجود یک عنوان منحصربه‌فرد پرچمدار AAA برای کمک به فروش کنسول‌های جدید ناراضی به‌نظر می‌رسد. در واقع، عنوان Halo Infinite که قرار بود این خلا را پر کند با تاخیر نسبتاً طولانی مدتی روبرو شد و چند روز گذشته نیز اخبار نگران کننده‌ای نظیر جدایی دومین کارگردان آن از این پروژه به گوش رسید.

از طرف دیگر ، به نظر می رسد مایکروسافت هنوز در فکر گسترش سرویس Gimps است و مصاحبه اخیر با فیل اسپنسر این موضوع را تأیید می کند. وی در آخرین مصاحبه خود اظهار داشت که اجازه دارد سرویس Gimps را به کنسول های دیگر مانند سوییچ یا حتی پلی استیشن 4 منتقل کند و می تواند آزادانه درباره آن فکر کند. اما اگرچه هرگز نمی توان انکار کرد که قابلیت کراس پلتفرم افزایش یافته و به خوبی مورد استقبال قرار گرفته است ، اما هنوز شک بسیاری در مورد چنین ادعایی وجود دارد و این باعث ایجاد ابهام زیادی در مورد عناوین انحصاری ایکس باکس خواهد شد.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید