بلاگ

عدم پشتیبانی پلی‌استیشن ۵ از توسعه دهنده های حافظه‌ی SSD هنگام عرضه

بنا به گزارش سایت خبری دانش گیم، در حالی که کم کم به انتشار کنسول های سری PlayStation 5 و Xbox X نزدیک می شویم ، بسیاری از گیمرها به فکر مقدار فضای استفاده شده در این کنسول ها هستند. هر دو کنسول از درایو های SSD استفاده می کنند که زمان بار را بسیار کاهش می دهد. این روزها به نظر می رسد گسترش فضای ذخیره سازی با اتصال هارددیسک ها کمی منسوخ شده است. با این حال ، طبق اخبار جدید ، گیمرها با انتشار پلی استیشن 5 نمی توانند فضای ذخیره سازی SSD را گسترش دهند.

طبق اطلاعات منتشر شده ، کنسول پلی استیشن 5 در زمان انتشار از حافظه های توسعه دهنده SSD پشتیبانی نمی کند و به محض انتشار به روزرسانی ، این ویژگی در دسترس خواهد بود. مایکروسافت و سونی روش های مختلفی را برای گسترش فضای ذخیره سازی کنسول های نسل بعدی خود در پیش گرفته اند. کنسول های X و سری X و Xbox از کارت های توسعه SSD پشتیبانی می کنند و گزینه های مختلفی را برای تولید کنندگان ارائه می دهند. با این وجود به نظر گران می آیند و کارت توسعه Seagate SSD با قیمت 220 دلار به فروش می رسد. در همین حال ، PlayStation 5 با SSD های معمولی M.2 سازگار خواهد بود ، اما برای نصب آنها باید کنسول خود را باز کنید.

در مصاحبه با وب سایت The Verge ، سونی اعلام کرد که قابلیت توسعه حافظه SSD کنسول PlayStation 5 با انتشار یک به روزرسانی در آینده ترکیب خواهد شد.

مارک سرنی ، معمار پلی استیشن 5 قبلاً گفته بود که ممکن است اینگونه باشد. زیرا این کنسول SSD پیشرفته ای دارد و از اکثر SSD های موجود سریعتر است. برای کار با PlayStation 5 ، SSD ها باید از طریق اتصال PCIe Gen4 حداقل پهنای باند 5.5 گیگابایت بر ثانیه را ارائه دهند.

کنسول PlayStation 5 در برخی مناطق در تاریخ 12 نوامبر سال 2020 و در سراسر جهان در تاریخ 29 نوامبر 2010 منتشر می شود.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید