بلاگ

صحبت های مدیرعامل مایکروسافت درباره ی اکس‌باکس

مدیر عامل شرکت مایکروسافت Satya Nadella اخیراً تأیید کرده است که این شرکت به بخش Xbox و بازی های ویدیویی پایبند است و قصد ندارد در آینده آن را کنار بگذارد.

از زمان عرضه Xbox اصلی در سال 2001 ، خود را به عنوان یکی از سه سیستم عامل بزرگ بازی ویدیویی برای رقابت با مایکروسافت ، نینتندو و سونی ثابت کرده است. استراتژی آنها در طول سالها بسیار تغییر کرده است و آنها بجای اتخاذ رویکرد سنتی سونی و نینتندو ، روی خدمات و اشتراکات تمرکز کرده اند و دیگر لزوماً به دنبال فروش سخت افزارهای سفارشی نیستند. البته هنوز هم شاهد فروش آنها هستیم و دو کنسول نسل نهم Xbox Series X و S S اخیراً توسط مایکروسافت راه اندازی شده اند.

در آخرین جلسه سالانه سهامداران مایکروسافت ، مدیر عامل شرکت مایکروسافت ساتیا نادلا به س questionsالات مربوط به صنعت Xbox و برنامه های آینده این شرکت پاسخ داد. نادلا کشف کرد که آنها به Xbox و طول کلی بازی های ویدیویی بستگی دارند. وی به خرید اخیر 7.5 میلیارد دلاری مایکروسافت در مورد Zenimax Media اشاره کرد و گفت که فروش کنسول های جدید بسیار مثبت است:

اول از همه باید بگویم که ما از انتشار کنسول های جدید بسیار راضی هستیم. ما سعی کرده ایم نسل جدید سخت افزاری قدرتمند را به بازار عرضه کنیم که همیشه منتظر تولید بهترین کنسول ها برای جامعه بازی های ما باشد و هدف ما پشتیبانی از آن با بهترین محتوا است. اما چشم انداز وسیع ما اطمینان از این است که هر 3 میلیارد بازی در جهان می توانند بازی های خود را در هر کجا و با هرکسی که بخواهند تجربه کنند. اخیراً دیدید که ما با خرید زنیماکس دامنه محتوای خود را دو برابر کردیم.

ما در جامعه و اشتراک بازی پیشرفت کرده ایم. این همان چیزی است که می توانید از ما انتظار داشته باشید. ما بسیار متعهد به صنعت بازی های ویدیویی هستیم و می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که هر 3 میلیارد نفر به بهترین محتوا ، بهترین جامعه و بهترین خدمات ابری برای تجربه بازی دسترسی دارند.

سخنرانی نادلا جالب است. خصوصاً از آنجا که فیل اسپنسر گفت مایکروسافت بعد از عملکرد پایین Xbox One علاقه زیادی به صنعت بازی ندارد. اما تغییر استراتژی اسپنسر ممکن است بار دیگر مورد توجه رهبران شرکت قرار گیرد.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید