بلاگ

سازگاری کنترل کننده ی کنترلر DualSense با پلی‌استیشن ۳ و نینتندو سوییچ

سونی در انتظار عرضه رسمی کنسول پلی استیشن 5 در سطح جهانی ، توجه خود را به پیشرفته ترین کنترلر DualSense معطوف کرده است. علاوه بر ویژگی های عالی این کنترل کننده ، مانند صدای سه بعدی ، بازخورد لمسی و محرک های سازگار ، بسیاری سازگاری این کنترلر را با محصولات قبلی سونی یا سایر دستگاه های دیجیتال تحسین می کنند. اخیراً مقالات مختلفی در مورد سازگاری کنترلر DualSense با کنسول های نینتندو سوییچ ، پلی استیشن 4 و پلی استیشن 3 در فضای مجازی منتشر شده است که تا حدودی گیج کننده و جالب به نظر می رسند.

ب

MidnightMan اخیراً ویدیویی را به حساب YouTube خود ارسال کرده است که نشان می دهد کنترلر DualSense با کنسول PlayStation 4 سازگار نیست. زیرا این کنسول نمی تواند کنترل کننده DualSense را شناسایی و به آن متصل شود. با این وجود کاربر از طریق Remote Play و روش های پیشرفته قادر به کنترل کننده DualSense به سیستم عامل PC و سیستم عامل Mac بود. در آینده نزدیک ، احتمالاً شاهد پشتیبانی کنسول PlayStation 4 از سونی به این کنترل کننده خواهیم بود. زیرا سونی اخیراً رسماً اعلام کرده است که قرار است چندین سال از کنسول نسل هشتم خود پشتیبانی کند و به آن پایبند باشد. اما در فیلم سفارشی MidnightMan به راحتی می توانید ببینید که کنترلر DualSense از طریق بلوتوث به کنسول PlayStation 3 متصل شده و کاملاً با آن سازگار است.

آنچه حتی بیشتر تعجب آور است ، سازگاری نسبی کنترلر DualSense با کنسول Nintendo Switch است که دوباره از طریق بلوتوث در دسترس خواهد بود. اخیراً کاربر BrokenGamezHDR توییتر در ویدیوی کوتاهی همین مورد را نشان داد که می توان از کنترلر DualSense در صفحه اصلی و در منوی کنسول Nintendo Switch استفاده کرد. به نظر می رسد برای استفاده از این کنترلر در کنسول Nintendo Switch خود به یک آداپتور 8 بیتی نیاز خواهید داشت ، اما همچنان سازگاری با آن کنسول را مشاهده خواهید کرد.

گیمرها و کاربران پلی استیشن 4 اکنون باید منتظر بمانند تا ببینند در نهایت پشتیبانی کنسول پلی استیشن 4 از کنترلر DualSense در دسترس خواهد بود یا خیر. همانطور که کنترلر DualShock 4 با کنسول PlayStation 3 سازگار است ، اقدامات مشابهی را می توان در آینده از سونی نیز انتظار داشت.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید