بلاگ

رئیس استودیو های پلی‌ استیشن: سونی در تصاحب استودیو های جدیدبا مایکروسافت رقابت نمی‌ کند

هرمن هولست ، رئیس pesدر مصاحبه جدیدی اظهار داشت، سونی در خرید استودیوها و توسعه دهندگان جدید رقیب مایکروسافت نخواهد کرد.

هولست در مصاحبه‌ی اخیر خود با مجله‌ی بریتیش جی‌کیو (British GQ) به این سوال که “آیا در بحث خرید استودیوها و سازندگان مختلف کمی رقابت با مایکروسافت و فیسبوک وجود دارد یا خیر؟” پاسخ منفی داد. او توضیح داد که سونی در چنین موضوعاتی (خرید و تصاحب) بسیار دقیق و سختگیرانه عمل می‌کند. او در این باره گفت:

ما در مورد سازندگانی که به جمع استودیوهای پلی‌استیشن اضافه می‌کنیم، عملکردی گزینشی و دقیق داریم. خرید قبلی ما اینسامنیاک گیمز (Insomniac Games) بود که نتیجه‌ی بسیار خوبی را در بر داشت. من همیشه به جمعی از افراد نگاه می‌کنم که چنین ارزش‌هایی را در خود داشته باشند و همچنین نوعی جاه‌طلبی مشابه در زمینه‌ی خلاقیت و تولید بازی‌های جدید از خود نشان دهند. چنین سازندگانی مورد حمایت ما قرار خواهند گرفت و بیش از پیش بر روی آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنیم. ما به صورت شانسی دست به خریدهای مختلف نخواهیم زد.

امروز خبر خریداری شدن استودیوی هاوس‌مارک (Housemarque) توسط سونی به صورت رسمی به اشتراک گذاشته شد. هولست در این مورد گفت:

خرید‌های ما به شدت هدف‌گذاری شده و دقیق هستند، به شکلی که ما این تیم‌ها را باید به خوبی بشناسیم. تعداد همکاری‌ تیم‌های خارجی ما و هاوس‌مارک از نظر تکنیکی، مدیریت تولید و حتی از دیدگاه خلاقانه بسیار عمیق بوده است. بنابراین این خرید برای ما کاملاََ منطقی به نظر می‌رسد.

هولست در مصاحبه‌ای دیگر در مورد هاوس‌مارک موارد زیر را ذکر کرده بود:

  • مذاکره‌ی پیرامون خرید در سال ۲۰۲۰ آغاز شد، اما به دلیل توسعه‌ی عنوان Returnal، خرید این استودیو با تاخیر مواجه شد.
  • استودیو تحت حمایت‌های سونی بیش از پیش گسترش پیدا خواهد کرد.
  • تکنولوژی‌های بدست آمده توسط این استودیو و استودیوهای دیگر پلی‌استیشن با یکدیگر به اشتراک گذاشته خواهند شد.
  • بازی بعدی آن‌ها اثری جاه‌طلبانه‌تر و فراتر از Returnal خواهد بود؛ تمرکز اصلی همچنان گیم‌پلی است و قرار نیست تیم سازنده به سمت بازی‌های صرفاََ سینماتیک برود.

بر خلاف دو خرید اخیر سونی، شرکت مایکروسافت در سال گذشته خریدهای متعددی در سطح بسیار بزرگ و میانی داشت. آن‌ها در اوایل سال جاری خرید بتسدا (Bethesda) به ارزش ۷٫۵ میلیارد دلار را نهایی کردند. با این خرید استودیوهای مشهوری مانند مشین گیمز (Machine Games)، آرکین استودیوز (Arkane Studios) و بتسدا گیم وُرکس (Bethesda Game Works) به زیر مجموعه‌ی آن‌ها اضافه شدند.

با وجود این که تا به این لحظه تنها خبر خریداری شدن هاوس‌مارک به طور رسمی اعلام شده است، اما به نظر می‌رسد که بلوپوینت گیمز (Bluepoint Games) نیز توسط سونی خریداری شده باشد. حساب کاربری شعبه‌ی ژاپن پلی‌استیشن به اشتباه تصویری مرتبط با این خرید را منتشر کرد، اما خیلی سریع توییت مذکور حذف شد. به نظر می‌رسد که باید منتظر اعلام خبر خریداری شدن بلوپوینت گیمز نیز باشیم.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید