بلاگ

ده نکته آموزش پریمیر مفید برای بهره مندی بیشتر از پریمیر

سلام در این مقاله از مجله خبری دانش گیم میخوایم یکی از نرم افزارهای معروف به نام پریمیر رو داشته باشیم و در اون 10 تا نکته خیلی خوب برای اینکه بهره وری پروسه تدوین شما افزایش پیدا کنه رو بهتون ارائه کنیم که در هیچ آموزش پریمیر دیگه ای نمیتونین این ها رو ببینید و یه جورایی به نوعی ترفند محسوب میشوند.

مقدمه
من وقتم را بین آموزش adobe premiere pro cc تولید و پس از تولید و ساخت فیلم تقسیم می کنم. Premiere Pro CC یک سیستم ویرایش قدرتمند و انعطاف پذیر است که دارای طیف گسترده ای از ویژگی ها است و در هر زمان بیشتر به آن اضافه می شود.

به عنوان یک ویرایشگر ، ویژگی های بسیاری وجود دارد که در شرایط خاص مفید خواهید دید. برای مثال جلوه هایی مانند Warp Stabilizer قدرتمند ، اگر فیلم متزلزلی داشته باشید ، شگفت آور است ، اما اگر همه چیز را روی سه پایه بگیرید ، به ندرت به آن نیاز خواهید داشت که در آموزش برنامه adobe premiere هم خواهید دید.

ویژگی های بسیاری وجود دارد ، اما شما روز به روز استفاده خواهید کرد. در اینجا برخی از موارد دلخواه من (بدون ترتیب خاصی) آورده شده است.

1. ایجاد یک محیط مناسب
ویرایش نیاز به تمرکز زیادی دارد. دقیقاً همانطور که صندلی راننده را برای راحتی در اتومبیل تنظیم می کنید ، احتمالاً می خواهید محیط ویرایش را نیز تنظیم کنید. فقط از فضاهای کاری استاندارد استفاده نکنید ؛ خود را برای فعالیت های مختلف ایجاد کنید. با رفتن به Window> Workspace و انتخاب یکی از آنها می توانید فضاهای کاری را پیدا کنید.

ارزش دارد که وقت بگذارید و برخی از قراردادهای استاندارد تعامل با رابط Premiere Pro CC را بیاموزید. به عنوان مثال ، بسیاری از ویراستاران می دانند که می توانید کلید “(این کلید Grave است ، نه Apostrophe)” را فشار دهید تا هر پانلی را که نشانگر ماوس شما به صفحه تمام صفحه است ، تغییر دهید. خیلی از ویراستاران نمی دانند که می توانید برای پیش نمایش کار خود از CTRL + “(هم در سیستم عامل Mac و هم در ویندوز) برای تغییر وضعیت مانیتور منبع یا مانیتور برنامه به تمام صفحه واقعی استفاده کنید.

با منوهای پنل آشنا شوید و یاد بگیرید که به راحتی در محیط ویرایش Premiere Pro CC پیمایش کنید. این امر سرعت ویرایش شما را افزایش می دهد و به شما کمک می کند تا روی خلاقیت خود تمرکز کنید.

2. نشانگرهای توالی موج دار
Sequence Markers یک مرجع مفید برای پیمایش کار شما است. با فشار دادن M می توانید یک نشانگر اضافه کنید و صفحه نشانگرها به شما امکان دسترسی مستقیم به تنظیمات نام ، محتوا و مدت زمان نشانگرها را می دهد.

شکل 1

با این حال ، تا همین اواخر ، Sequence Markers به ​​موقع حرکت نمی کرد تا کلیپ های موجود در Timeline را مطابقت دهد. بنابراین اگر شما یک ویرایش درج کنید ، و سپس کلیپ ها را فشار دهید ، موقعیت های نسبی نشانگرهای توالی دیگر با محتوا مطابقت ندارند.

با رفتن به منوی نشانگر و فعال کردن نشانگرهای توالی Ripple به راحتی می توانید این مشکل را برطرف کنید. این ویژگی کوچک نشانگرهای توالی را به روشی کاملاً م effectiveثر برای منظم ماندن در یک ویرایش تبدیل می کند. اکنون می توانید بخشهایی از یک دنباله را برای بررسی بعدی پرچم گذاری کنید و روی محتوای مناسب علامت گذاری شده حساب کنید.

3. کوتاه کردن میانبرها
یادگیری می تواند چالش برانگیز باشد اما هنگام ویرایش نیازی به زمانبر نیست. چند میانبر مفید بیاموزید و با آنها تمرین کنید تا در وقت ماوس صرفه جویی کنید.

با رفتن به میانبرهای صفحه کلید و جستجوی کلمه Trim می توانید تکنیک های جدید پیرایش مبتنی بر صفحه کلید را بیاموزید. چند مورد را امتحان کنید و آنها را بخشی از روش ویرایش استاندارد خود قرار دهید.

دو مورد مورد علاقه من Q و W هستند که Ripple در شروع یا پایان یک کلیپ اصلاح می کند. امتحانش کن

شکل 2

4. ضبط صدا بر اساس جدول زمانی
گاهی اوقات با صدای صوتی کار خواهید کرد ، اما هنوز نسخه حرفه ای ضبط شده ای را که منتظر آن هستید ، ندارید یا ممکن است پرونده های انیمیشن مورد انتظار شما وجود داشته باشد. می توانید صدای خراشیده را مستقیماً به جدول زمانی ضبط کنید تا هنگام برش هنگام انتظار برای نسخه نهایی رسانه خود ، به عنوان راهنمای خشن استفاده کنید.

دو روش برای انجام این کار وجود دارد اما یکی از ساده ترین آنها استفاده از منوی تنظیمات در جدول زمانی برای سفارشی کردن سرصفحه های آهنگ صوتی ، اضافه کردن دکمه ضبط صدا است.

شکل 3

با نصب آن دکمه و تنظیمات برگزیده سخت افزار صوتی خود با یک دستگاه صوتی ورودی ، می توانید کلیک کنید و ضبط را روی Timeline شروع کنید.

5. شروع سازمان یافته – سازمان یافته بمانید
از همان ابتدا منظم باشید. لحظاتی طول می کشد و می تواند ساعت ها را ذخیره کند. گروه کلیپ ها را روی دکمه bin جدید بکشید تا آنها را به صورت خودکار به سطل آشغال جدید ایجاد کنید. نام بن برجسته شده و آماده تغییر نام آن است. هرچه پروژه شما سازمان یافته تر باشد ، کمتر باید به آن فکر کنید و می توانید بیشتر روی خلاقیت خود تمرکز کنید.

6. از مرورگر رسانه استفاده کنید
روش های مختلفی برای وارد کردن رسانه به Premiere Pro وجود دارد. در بیشتر موارد از مرورگر رسانه استفاده کنید و موارد دلخواه خود را برای مکانهایی که اغلب از آنها بازدید می کنید ایجاد کنید. چند سناریو وجود دارد که در آنها ترجیح داده شود از هر روش واردات دیگری به جز مرورگر رسانه استفاده کنید ، بنابراین برای ایجاد آشنایی با آن کمی وقت بگذارید. می توانید با کلیک راست روی پوشه و افزودن به موارد دلخواه ، مورد دلخواه خود را ایجاد کنید.

شکل 4

Premiere Pro CC به شما امکان می دهد چندین صفحه مرورگر رسانه را باز کنید. اگر با رسانه های مبتنی بر شبکه کار می کنید این عالی است. برای باز کردن پانل جدید ، روی منوی پانل Media Browser کلیک کرده و New Media Browser Panel را انتخاب کنید.

7. ویرایش صفحه داستان
اگر برای تهیه یک ویرایش مونتاژ عجله دارید ، می توانید کلیپ ها را از صفحه Project بر روی دکمه مورد جدید بکشید و رها کنید ، و آنها به ترتیب لیست شده به ترتیب جدید با تنظیمات مطابق اضافه می شوند .

شکل 5

علائم داخل و خارج نیز مانند دکمه های انتخاب منبع احترام گذاشته می شوند ، بنابراین اگر کلیپ ها را از قبل علامت گذاری کرده اید ، راه خوبی برای اولین برش کامل خود خواهید بود.

8. استاد Cl

جلوه های IP
احساس لذت از جلوه های کلیپ اصلی! اگر از چندین قسمت کلیپس منبع یکسان استفاده می کنید ، اکنون می توانید جلوه های تصویری را در پانل پروژه یا مانیتور منبع به کلیپ اضافه کنید. همانطور که در یک دنباله افکت را بر روی کلیپ می کشید ، جلوه را از صفحه جلوه ها بر روی کلیپ بکشید. هر تغییری که اعمال کنید در هر قسمت از کلیپ مورد استفاده بصورت دنباله قابل مشاهده خواهد بود. یک بار اثر را تنظیم کنید نتایج را چندین بار مشاهده کنید.

9. کانال های صوتی کلیپ خود را انتخاب کنید
قبل از شروع برش ، کانال های صوتی مورد نظر خود را بررسی کنید و آنها را با گفتگوی اصلاح اصلاح انتخاب کنید. بعداً می توانید به راحتی کانالهای صوتی انتخاب شده را تغییر دهید ، اما اگر گزینه های مختلفی برای انتخاب قسمتهای مختلف دنباله خود داشته باشید ، ممکن است ناخوشایند شود.

برای دسترسی به گزینه های کانال صوتی گفتگوی اصلاح اصلاح ، روی یک کلیپ (یا چند کلیپ) در پانل پروژه کلیک راست کرده و اصلاح> کانال های صوتی را انتخاب کنید.

شکل 6

داشتن هشت کانال صوتی برای کلیپ ها بسیار معمول است که فقط دو کانال از آنها استفاده می شود. در این نوع سناریو ، گزینه Number of Audio Tracks را به 2 تغییر دهید (یا اگر می خواهید با صدای خود به عنوان استریو کار کنید 1) و اکنون شش کانال صوتی غیرضروری نخواهید داشت که توالی های شما را شلوغ می کنند.

10. روی Frame Size تنظیم کنید
اگر با رسانه های ضبط شده با وضوح بالاتر از دنباله خود کار می کنید ، احتمالاً می خواهید برای دیدن کل تصویر آن را مقیاس بندی کنید. می توانید این کار را با گزینه Scale to Frame Size انجام دهید ، که به طور موثری رسانه ها را در وضوح جدید یا با استفاده از گزینه جدید Set to Frame Size ، که تنظیم مقیاس کلیپ را در صفحه کنترل اثر تغییر می دهد ، دوباره بازیابی می کند.

شکل 7

مزیت گزینه جدید Set to Frame Size این است که اکنون می توانید با استفاده از تنظیمات Motion در پانل Effect Controls ، تصویر را بزرگنمایی ، بزرگنمایی و اسکن کنید و حداکثر کیفیت تصویر را حفظ کنید. اگر برای تحویل HD در 4 K عکس می گیرید ، این می تواند انعطاف پذیری شگفت انگیزی به شما بدهد.

نتیجه
با هر دو ویرایشگر بنشینید و کار آنها را تماشا کنید ، و می بینید که از میانبرها و تکنیک های کاملاً متفاوتی استفاده شده است. اینها تنها برخی از رویکردهایی است که برای بهبود تجربه خود به عنوان ویرایشگر در پیش می گیرم. هرچه تکنیک های بیشتری را جستجو و تسلط پیدا کنید ، هرچه سریعتر ویرایش کنید ، استرس شما کاهش می یابد و زمان و انرژی بیشتری برای کل دوره سفر باقی خواهید ماند: خلاقیت!

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید