بلاگ

خالق بازی God of War از تجربه‌ی بازی سال ۲۰۱۸می‌گوید

David Jaffe God of War 2018 را تجربه کرد و نظرات خود را در مورد Corey arlog به اشتراک گذاشت. در سال های پس از انتشار بازی های God of War ، تیم سازنده تغییرات زیادی داشته است. این مجموعه محبوب در چندین سیستم عامل و نسل مختلف ارائه می شود و افراد زیادی در ایجاد آن نقش دارند. یکی از مهمترین افراد ، دیوید جفی ، سازنده بازی است که همیشه از این بازی و تغییرات آن پشتیبانی کرده است. به نظر می رسد جفی اخیراً نسخه 2018 را بازی کرده و نظراتی در این زمینه دارد.

خالق God of War و Twisted Metal، اخیرا شروع به انتشار روند بازی خود در یوتیوب کرده است. او بازی جدید را God of War بارلوگ می‌نامد و قبل از شروع بازی هم می‌گوید: “به نفعته که بازی خوب باشه بارلوگ!”. در طی بازی جفی از این بازی و کار سانتا مونیکا (Santa Monica Studios) برای ادامه‌ی ساخته‌ی خودش راضی است.

در یکی از این سری ویدیوها، جفی به بخشی می‌رسد که کریتوس (Kratos) به سراغ شمشیرهای مخصوصش، یعنی Blades of Chaos، می‌رود. تمرکز زیادی روی سلاح جدید یعنی Leviathan Axe وجود دارد؛ اما با این حال بازگشت به شمشیرهای خاطره‌انگیز بازی‌های قبلی حس منحصر به فردی ایجاد می‌کند. جفی هنگام مواجه شدن با این صحنه واکنش جالبی دارد: “پسرم اینجاست! سلام پسر”. بعد از این ملاقات احساسی هم شروع به نابود کردن دشمنان می‌کند.

این بخشی از بازی‌ است که شاید تمام بازی‌بازان از تجربه‌ی آن هیجان‌زده شدند و آن را از به یاد ماندنی‌ترین لحظات بازی می‌دانند. جفی این موضوع را در توییتر هم مطرح کرده است و از کوری بارلوگ و سانتا مونیکا به خاطر “زنده نگه داشتن کریتوس و God of War” تشکر می‌کند. بنابراین جفی کاملا از بازی اخیر سری راضی است و نحوه‌ی استفاده از بخش‌های اصلی بازی‌های قبلی را دوست دارد. بازگرداندن این موارد خاطره‌انگیز و هماهنگ کردن آن‌ها با تغییرات زیاد بازی جدید، یکی از بهترین کارهای تیم توسعه‌ی بازی محسوب می‌‌شود.

بازی God of War 2018 بسیار مورد تحسین قرار گرفته است و بارلوگ و سانتا مونیکا می‌توانند به ساخته‌ی خود افتخار کنند. وقتی رضایت جفی از کار افراد دیگر روی بازی که خلق کرده را می‌بینیم، متوجه توانایی‌های تیم توسعه خواهیم شد. تحت تاثیر قرار دادن خالق یک چیز با اعمال این حجم از تغییرات اصلا کار راحتی نیست. ارتباط جفی با بازی ساخته‌ی خودش بسیار جالب بود. همان طور که اشاره شد، او Blades of Chaos را پسر خود خطاب کرد. همین موارد باعث سخت‌تر شدن کار توسعه‌دهندگان می‌شود؛ اما به هر حال آن‌ها از پس این چالش هم برآمدند.

بازی God of War در حال حاضر برای پلی‌استیشن ۴ و ۵ در دسترس قرار دارد.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید