بلاگ

با آموزش لایت روم یاد بگیرید که چگونه نوردهی را اصلاح کنید

در این آموزش لایت روم برای ادیت عکس ها کار با این نرم افزار شرکت ادوبی را یاد می گیرید و می بینید که چطور می توانید  نوردهی را به کمک نرم افزار لایت روم و با استفاده از راهنمایی های موجود در دوره آموزش لایت روم اصلاح کنید.

در حالی که همیشه باید با تنظیم دیافراگم ، دیافراگم و سرعت ISO دوربین ، نوردهی صحیح را انجام دهید ، ممکن است تصاویر کسل کننده یا بیش از حد نوردهی داشته باشید.
به هر حال نگران نباشید این موارد با استفاده از نرم افزار لایت روم و مقداری یادگیری ادیت عکس با لایت روم و کار با این نرم افزار حل می شود. قرار گرفتن در معرض نور را می توان در Adobe Lightroom طی چند مرحله ساده که در این آموزش لایت روم می گوییم برطرف کرد. برای مشاهده ی سورس آموزش لایت روم کلیک کنید.

بیایید این آموزش نرم افزار لایت روم را شروع کنیم.

قرار گرفتن در معرض کل چیست؟
در آموزش لایت روم گفته می شود که نوردهی میزان نوری است که به سنسور دوربین شما برخورد می کند. بسته به میزان قرار گرفتن در معرض ، می توانیم سه نوع تصویر را پیدا کنیم: قرار گرفتن در معرض بیش از حد ، نوردهی کم و نوردهی “درست”.
برای تصاویری که در مقایسه با صحنه اصلی کم نور نیستند. آنها بیش از حد تاریک در نظر گرفته می شوند.

تصویر واضح از برج AGAR در بارسلونا. چگونه نوردهی را در لایت روم اصلاح کنیم
این یک تصویر اعلام نشده از برج AGAR در بارسلونا است.
تصاویر بیش از حد در معرض عکس هستند. این تصویر واضح تر از آن است که باید باشد.

عکسی از نوردهی بیش از حد برج AGAR در بارسلونا. چگونه نوردهی را به کمک آموزش لایت روم در نرم افزار لایت روم اصلاح کنیم
در این تصویر زیر از آموزش لایت روم می بینید که جزئیات در هایلایت از بین می روند و کل تصویر واضح تر از آنچه که باید احساس می شود.
تصاویر “در معرض” صحیح تصاویری هستند که احساس تعادل دارند ، نه خیلی روشن و نه خیلی تاریک. در عکاسی متعادل ، جزئیات در سایه محو نمی شوند و در سنگ مرمر نمی سوزند و به طور کلی به عنوان صحنه اصلی دیده می شوند.

به درستی از برج برج AGAR در بارسلونا عکس گرفته شده است. چگونه می توان نور اتاق را با یادگیری لایت روم درست کرد
تصویر به درستی در معرض دید قرار گرفته است
پس چرا در “Exposed Correct” ویرگول وجود دارد؟ اگر از عکاسی به عنوان ابزاری خلاقانه استفاده می کنید ، باید تصویر خود را در معرض نور کم یا زیاد قرار دهید تا دید شما را منتقل کند.
در واقع هیچ عکسی درست یا غلط برای عکاسی خلاق که آموزش لایت روم را می داند وجود ندارد. می توانید نوردهی مناسب را برای هدف خود انتخاب کنید.
خوب است بدانید که آیا تصویری دارید که برای ویرایش یا افشای آن خیلی قابل مشاهده نیست. اما سعی نکنید هر بار بهترین نتیجه را بگیرید. سعی کنید مهارت ادیت عکس و کار با نرم افزار ادوبی لایت روم را با استفادخ از دوره های آموزش adobe lightroom (ادوبی لایت روم) افزایش دهید.

تصویری نامرئی از صحنه برگ پاییز.
من این عکس را عمداً ترک کردم زیرا می خواستم ورق برجسته شود. همچنین فضایی را که تاریکی به صحنه می بارد ، دوست دارم.
ضبط RAW گزینه های ویرایش بیشتری به شما می دهد ، اما پرونده های JPEG کوچکتر هستند
می توانید در این مرحله از آموزش light room نوردهی تصویر خود را مستقیماً در داخل دوربین بررسی کنید. برای انجام این کار ، هیستوگرام یا نشانگر موجود در دوربین را بررسی کنید. با تنظیم دیافراگم ، سرعت شاتر یا تنظیمات ISO میزان نوردهی را متناسب با آن تنظیم کنید.
اما اگر فقط بلافاصله پس از بارگیری تصاویر در رایانه خود متوجه نوردهی خود شوید ، چه می کنید؟

این آموزش لایت روم جامع جایی است که عکسبرداری RAW کمک خواهد کرد. شما باید تصاویر اصلی را در لایت روم یا فتوشاپ تعمیر کنید. عکاسی RAW شانس شما را برای بازیابی هرچه بیشتر داده ها از تصویر شما افزایش می دهد.
امروزه اکثر دوربین ها امکان تعویض بین RAW و JPEG را دارند. حتی می توانید هر دو را همزمان ایجاد کنید. اما به خاطر داشته باشید که پرونده های RAW از JPEG بزرگتر هستند.
قبل از شروع فیلمبرداری ، باید موارد مهمتری را برای شما در نظر بگیرید. عکسبرداری RAW برای حفظ تمام داده های تصویر و انعطاف پذیری بیشتر در پردازش بعدی ، اما JPEG فضای کارت حافظه شما را ذخیره می کند.

ابزارهای اتاق روشنایی که در مواجهه تأثیر می گذارند
برای اصلاح نوردهی بیش از حد و تصاویر غیر نوردهی در آموزش ادیت عکس با لایت روم از شما خواسته می شود تا با برخی از ابزارهای صفحه اصلی ماژول Develop آشنا شوید.
عکس صفحه نشان می دهد که چگونه نوردهی را در Lightroom – ماژول توسعه – اصلاح کنید
شاخص قرار گرفتن در معرض روشنایی کلی تصویر شما را کنترل می کند. وقتی تصویر را به سمت چپ بلغزانید ، تاریک تر و به سمت راست روشن تر می شود.
برجسته ها فقط در هنگام حرکت دادن آن به ترتیب به چپ یا راست ، روی نورترین مناطق تصویر تأثیر می گذارد. از آن برای بازیابی اطلاعات از دست رفته در این مناطق استفاده کنید.
سایه ها. لغزنده سایه فقط مناطق تاریک تصویر را تحت تأثیر قرار می دهد. برای بازیابی جزئیات در سایه ها (کشویی راست) یا تاریک تر (چپ) مفید است
سفیدها با حرکت نوار لغزنده سفید به سمت راست می توانید رنگ های سفید را سبک و سفیدتر کنید. این روشی برای تنظیم لکه سفید تصویر شماست. بر خلاف Highlights ، این تنها بر روشن ترین پیکسل ها تأثیر می گذارد ، این ابزار بر تصویر کلی تأثیر می گذارد.
سیاه پوستان نوار لغزنده سیاه با نقطه سیاه تصویر مطابقت دارد (بعضی از تاریک ترین مناطق تاریک است).

چگونه به کمک آموزش لایت روم عکس های بیش از حد نوردهی شده در لایت روم را برطرف کنیم
این تصویری است که در طول این آموزش از آن استفاده خواهم کرد. این به وضوح بیش از حد در معرض دید قرار گرفته است و هیچ جزئیاتی در مناطق خاصی از ساختمان وجود ندارد.
عکس صفحه نشان می دهد که چگونه یک تصویر بیش از حد در لایت روم را اصلاح کنید
برای اصلاح تصاویر در معرض نور زیاد می توانید به طور عمده روی سه شاخص قرار بگیرید: نوردهی ، هایلایت و رنگ سفید.
اگر کل تصویر بیش از حد نوردهی شده است ، با نوار لغزنده نوردهی شروع کنید. کاملاً حساس است ، بنابراین تغییرات کوچک می توانند تأثیر زیادی در تصویر داشته باشند.
در این مرحله از آموزش لایت روم cc آن را به آرامی پایین بکشید تا به نقطه ای که دوست دارید برسید و روی جزئیاتی که از تصویر بازسازی می کنید تمرکز کنید.
عکس صفحه نشان می دهد که چگونه یک تصویر بیش از حد در لایت روم را اصلاح کنید
مرحله دوم آموزش کار با لایت روم بازیابی نکات مهم است که آن را در بخش های بعدی آموزش لایت روم توضیح خواهیم داد.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید