بلاگ

با آموزش تایپوگرافی بیاموزید که یک تایپوگرافی رسا و پرمعنی چگونه است

اگر شما مطالب مختلف آموزش تایپوگرافی را دنبال کنید و یا به متن های گوناگون دقت کرده باشید می بینید که بعضی از آن ها دارای فونت ها و جلوه هایی هستند که باعث می شود پیام نوشته شده را با تاثیر بیشتری منتقل کنند و گیرایی بیشتری داشته باشند.

در این بخش از دوره جامع تایپوگرافی، ما معرفی تایپوگرافی رسا را ​​بررسی خواهیم کرد و نحوه بیان احساسات از طریق تایپوگرافی را بررسی خواهیم کرد. این تکنیک ها می توانند به شما در انتخاب قلم های قویتر و گزینه های ارتباطی بیشتر در طراحی کمک کنند. ما به چند نمونه تایپوگرافی چشمگیر نگاه خواهیم کرد و خواهیم دید که چگونه می توانید از این مفاهیم در کار خود استفاده کنید.

تایپوگرافی چشمگیر چیست؟
تایپوگرافی بیانگر استفاده از فونت و ارتباط تصویری است و اغلب این امر را بسیار بیشتر از آنچه در تایپوگرافی روزمره می بینیم ، می برد. این ژانر کاملاً خود را به عنوان یک رسانه کاملا تصویری در آغوش می کشد. نه فقط برای بیان کلمات بلکه به عنوان ارتباط مفاهیم با یک نمایش بصری خاص به آن فکر کنید.

بسیاری از نمونه های تایپوگرافی رسا امری عادی است – بدون رنگ ، بدون عکس ، فقط انتخاب قلم ، مقیاس ، مجاورت و شکل. کمی بیشتر عناصر هنری و اصول طراحی ، زیرا ما اینجا خواهیم بود. برخی از قلم ها نیز فونت های رسا هستند و به طور طبیعی عناصر ارتباطی قوی به عنوان بخشی از طراحی آنها خواهد بود.

جلوه متن هالووین از جالو. به راحتی این جلوه متن را بر روی نوع خود اعمال کنید – اکنون آن را بارگیری کنید.
گرچه به نظر می رسد این کار تجربی یا حتی عملی نباشد ، اما از هر پتانسیلی برای بیان و برقراری ارتباط برخوردار است. به همین دلیل ، تایپوگرافی اکسپرسیونیست به عنوان یک مفهوم برای طراحان بسیار ارزشمند است. اگر شما یک طراح جدید هستید ، این ایده بسیار مفیدی است ، زیرا انتخاب فونتها بر اساس اینکه “عالی به نظر می رسند” یا از قبل محبوب هستند بسیار وسوسه انگیز است.

این بدان معنا نیست که زیبایی و روندها برای طراحان حرفه ای اهمیتی ندارند – بلکه این مهم است. اما طراحان به زبان فرم صحبت می کنند. حرفه ما بیشتر به برقراری ارتباط از راه های استراتژیک مربوط می شود. اصول طراحی را به عنوان یک زبان در نظر بگیرید. ما می توانیم از این ابزارها برای “روایت” یا طراحی روایتی تصویری متناسب با یک هدف خاص استفاده کنیم.

بیایید نگاهی به چند نمونه تایپوگرافی و نحوه استفاده از این مفاهیم بیندازیم.

این نوع در واقع به معنای “ساکت” است. با این حال ، توجه کنید که چگونه ویژگی های بصری در اینجا ایده “آرام” بصری را نیز تقویت می کنند. مثلا:

با این وجود واقعاً کم است. پس زمینه سفید است ، و متن خود بسیار خاکستری روشن است. این باعث می شود که ظاهر او “آرام” باشد ، مانند نجوا.
خود قلم بسیار نازک و سبک است. باز هم ، این حضور لطیف تری به آن می بخشد.
فضای زیادی بین هر حرف وجود دارد. همچنین به مفهوم بصری سکوت می افزاید. توجه کنید که چقدر هوا متن را “احساس” می کند.
بیایید این مفهوم را بگیریم و آن را به جهتی دیگر ببریم.

آیا از نظر بصری “احساس” سکوت می کند یا بیشتر دوست دارد با شما نجوا کند؟ به احتمال زیاد جواب منفی است. بیایید ببینیم چرا:

در حال حاضر ، متن در مقابل بالاتر است. متن قرمز روشن روی رنگ سفید می تواند واقعاً “فریاد” بیننده را به صدا درآورد. ظریف و ظریف نیست.
قلم ضخیم ، پررنگ و سنگین است – اینها ویژگیهایی نیستند که اکثر مردم معمولاً آنها را با صدا ساکت می کنند.
ضربات واقعاً پرانرژی است. آنقدر حرکت و قدرت در مسیر وجود دارد که به نظر می رسد مانند ضربات مسواک دندانه دار است.
این متن ممکن است کلمه ساکت را بیان کند ، اما تقریباً در نحوه ارتباط بصری در حال حاضر ساکت نیست. ما می توانیم ادعا کنیم که این به معنای ساکت است ، اما در واقع چیزی بیشتر مانند “بلند” را می طلبد.

این بدان معنا نیست که این مثال دوم اساساً اشتباه است. گاهی اوقات ، ارتباط تصویری می تواند واقعاً مثر باشد. ما می توانیم از چنین راهکارهایی برای اعلام کنایه یا ارتباط بصری با مسائل پیچیده استفاده کنیم.

بیایید نگاهی به این ایده بیندازیم.

در اینجا کلمه “ترسناک” است ، اما لحظه ای فکر کنید که چگونه بصری در اینجا منتقل شده است.

متن بسیار گرد و پر از فلش است. این یک بازی بازی خاصی به او می دهد ، اینطور نیست؟ تقریباً شبیه بادکنک های بلند است ، مانند نوعی که در حیوانات بالون دیده می شود.
در اینجا سخاوتمندانه استفاده شده است. نتیجه این کار یک دسته از رنگهای ناسازگار است که واقعاً خود را به زیبایی شناسی غیررسمی یا حتی جوانی می بخشد.
خط پایه لرزان و متناقض است. این باعث تقویت ظاهر و احساس غیررسمی و غیررسمی متن در اینجا می شود.
بنابراین آیا این متن از نظر بصری ترسناک است؟ آیا این متن را با چیزی مثل یک فیلم ترسناک یا یک درام شدید مرتبط می دانید؟ شاید بتوانیم این را به دلقک ها نسبت دهیم … ما در اینجا پیام متناقضی ایجاد کرده ایم. در این نوع چیزهای کودکانه وجود دارد.

به همین دلیل درک ویژگی های بیانگر جنس بسیار مهم است. انتخاب قلم می تواند تأثیر زیادی در نحوه ارتباط بصری متن داشته باشد. سپس ، ما می توانیم این موضوع را با سایر اصول طراحی که انتخاب می کنیم برای متن خود اعمال کنیم ، حتی بیشتر تحت فشار قرار دهیم.

قلم برای نمایش: شیطان ، غریب ، جوان
آیا این یک زیبایی شناسی سرگرم کننده و سرگرم کننده نیست؟ تنوع در اینجا به شما حس و حال هوی و هوس می بخشد. ارائه نیز معنی زیادی دارد – رنگ های متنوع در اینجا باعث می شود در محیطی مناسب برای کودک جوانتر و در خانه به نظر برسد. این را جلوی کتاب کودکان یا در حین پخت تصور کنید.

قلم های تزئینی: خارق العاده ، تاریخی ، تزئینی
این خانواده قلم یک احساس فانتزی تزئین شده دارند. بسیاری از تزئینات زیبا در فرم نامه وجود دارد. با این حال ، زیبایی شناسی کاملاً پرنعمت است و به آن حالتی قدیمی می بخشد. این می تواند در ژانر فانتزی ، در ژانرهای خاص موسیقی ، کالاهای متافیزیکی و موارد دیگر به خوبی کار کند.

می خواهید جلوه های متنی آزمایشی را امتحان کنید؟
یک نوع رسا تجربی می تواند بسیار لذت بخش باشد. اگر عاشق تایپ هستید و می خواهید از لذت هنری لذت ببرید ، این جلوه های متنی جالب برخی از هنرمندان شگفت انگیز Envato Elements را بررسی کنید.

1. عملکرد فتوشاپ یک ابر متنی
آیا این یک جلوه متن جالب نیست؟ آنچه را که می خواهید در ابر بنویسید. حتی با هواپیما نیز ارائه می شود تا بتوانید ظاهر و احساس را کامل کنید. تجربه کردن بسیار جالب است.

2. جلوه های متنی گدازه و آتش داغ فتوشاپ
این جلوه آتش واقعا بصری است. گرچه این مطمئناً متنی نیست که بخواهید در یک نسخه اصلی بخواهید ، اما فوق العاده هنری است و برای عناوین و سایر موارد جالب توجه مناسب است.

3. جلوه های متن مایع خوشمزه برای فتوشاپ
جلوه های جلوه های متنی خوشمزه برای فتوشاپ
این اثر سرگرم کننده است زیرا بر روی انواع بافت ها مانند مربا ، آب ، صابون و حتی بدن چسبناک کار می کند! پرش به راحتی و استفاده از این جلوه در متن ها و قلم های مختلف آسان است.

4. زیرنویس شکلات سه بعدی با وضوح بالا
حروف سه بعدی با وضوح بالا
این حروف شکلاتی خوشمزه به نظر می رسند ، درست است؟ در این حالت ، می توانید زیرنویس سه بعدی ارائه شده را تجربه کنید. آنها را به هر طریقی که دوست دارید قرار دهید و مرتب کنید.

5. جلوه های متنی بادکنک فویلی برای فتوشاپ
جلوه های نساجی بادکنک فویلی برای فتوشاپ
چه اثر سرگرم کننده ای است. هر متنی را که دوست دارید به بادکنک های زیبا و پف دار تبدیل کنید که شبیه پست کننده است. باز کردن آن در Adobe Photoshop و آزمایش این اثر ساده است.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید