بلاگ

انواع مختلف بافت در آموزش طراحی بسته بندی

درست است که نقشه های کلی طراحی روی بسته بندی همان طرحی است که اولین مشتری در نظر گرفته است. با این حال در آموزش طراحی بسته بندی با فتوشاپ ، بسته به اندازه بسته شما ، خریداران از قفسه انتخاب می کنند که با دقت به آن نگاه کنند. ما به عنوان مصرف کننده ، با تمام احساسات خود در هنگام خرید شرکت می کنیم. چگونه چیزی به نظر می رسد ، احساس می شود ، بو می کند. احساسات ما می تواند احساساتی ایجاد کند که ما را متقاعد به خرید کند یا نه.

پارچه ها می توانند ظاهر کلی بسته را افزایش دهند ، اما به دلیل طیف گسترده ای از گزینه ها ، تعیین اینکه کدام حرکت بهتر کار می کند دشوار است. جزئیات گزینه های مختلف بسته ها را بررسی کنید:

برچسب زدن در مقابل علامت گذاری شده

نقش برجسته فرآیند بارگذاری گرافیک یا متن در بقیه سطح است. این یک اثر سه بعدی هنگام آموزش رایگان طراحی بسته بندی ایجاد می کند. از طرف دیگر ، کسر Deboss فرآیند حل و فصل گرافیک یا متن روی یک سطح است.

بازیافت نهایی بافت خشن
که به عنوان کاغذ صنایع دستی نیز شناخته می شود ، بافت خشن آن می تواند محصول طبیعی تری را احساس کند. علاوه بر این ، استفاده از جوهر سبزیجات می تواند حتی بیشتر از مواد آلی به بسته بندی برسد.

پایان صاف براق
بسته بندی خود را با دو نوع مختلف جلای براق واقعاً بدرخشید. اولین مورد از این 2 پوشش های آبی است. پوشش های مقاوم در برابر آب مقرون به صرفه هستند و می توانند از نظر غذایی ایمن باشند و توسط FDA تأیید شوند. نوع دوم پوشش براق ، پوشش UV است. پوشش های ماورا بنفش از نظر بصری چشمگیرتر هستند. آنها می توانند رنگ ها را با دوام و مقاومت در برابر سایش بارزتر و مشهورتر کنند.

موجودی پوشش
موجودی جلد در گزینه ها فراوان است. محبوب ترین آن پارچه های کتانی ، نمدی ، اصطلاحی و ستونی است. ستون دارای یک ساختار چند ضلعی است و بیشتر اوقات به عنوان یک پاکت استفاده می شود. چاپ ستون به دلیل بافت سخت است. همچنین دارای بافت چند ضلعی است اما چاپ آن آسان تر است. نمد به خودی خود لمس فوق العاده ای دارد و چاپ آن نیز آسان است. کتان متداول ترین ماده برای افزودن بافت به بسته بندی است.

اینها تنها برخی از گزینه های زیادی است که می توانند به علاقه شما در بسته بندی اضافه کنند. آیا سال بیشتری دارید؟ امروز با ما تماس بگیرید

آه جعبه پیتزا ، نمادی ساده از تمایل به آشپزی که در انتظار آن است. طبق یک نظرسنجی گزارش شده در نیویورک دیلی نیوز ، یک آمریکایی متوسط ​​در طول زندگی خود 6000 برش پیتزا مصرف خواهد کرد. آن خیلی زیاد است!

اگرچه همه می توانند توافق كنند كه بهترین استفاده از پیتزا در لوله های گرم مستقیم از اجاق گاز است ، اما به طور حتم ، بیشتر پیتزاهای ما تحویل داده می شوند. همان جایی است که جعبه نمادین ما وارد می شود. همه ما او را می شناسیم ، منتظر می مانیم تا برسد و وقتی او را باز می کنیم و در آن فرو می رویم خوشحال می شویم. اما منشا جعبه پیتزای محبوب چیست؟

قرن بیستم: کوره مسافرتی

از اوایل قرن نوزدهم ، نانوایان پیتزاهای بزرگی را در گلدان های مسی به نام “استوپا” (یا به معنای واقعی کلمه “کوره” تهیه می کردند.)

منبع تصویر: medium.com

1905: اولین پیتزا فروشی مجاز در نیویورک

به طور سنتی ، پیتزا ایتالیایی برای مصرف فردی ، به اندازه یک تورتیلا ، سرو می شد. با این حال ، با شروع مهاجرت بیشتر ایتالیایی ها به ایالات متحده ، پیتزا با آنها حرکت کرد و توسعه یافت. 100 سال پس از استوپا ، اولین پیتزا فروشی مجاز ، لومباردی ، در نیویورک افتتاح شد. مطابق ورقه در مخروطی رول شده پیتزا سرو کنید. در حالی که Stoppy به ایالات متحده آورده نشده بود ، برش لومباردی یک روش مناسب برای پیتزا را در سفر ارائه داد.

منبع تصویر: pizzahalloffame.com

پس از جنگ جهانی دوم: اوما گالی

رونق پس از جنگ شاهد ظهور وسایل نقلیه و مهاجرت از شهر به حومه شهر بود. پیتزا فروشی ها شروع به تغییر تولید از حمل برش های جداگانه به تحویل یک پای کامل کردند. مقوا موج دار عایق نوری را برای گرم کردن پای ها ارائه می دهد. قبل از جعبه پر پیتزا ، رستوران ها کیک ها را در کیسه های کاغذی با پایه راه راه بسته بندی می کردند.

در حالی که صفحه راه راه پشتیبانی مسطحی را ارائه می داد ، اما قابلیت مانور دادن و پیچیده بودن را نداشت. پیتزا فروشی ها بسته بندی کیک های خود را در جعبه های نازک شیرینی که پشتیبانی بیشتری از محصولات قبلی داشتند ارائه دادند.

در دهه 1960 ، یک رستوران کمی شناخته شده به نام Dominos در جعبه جهانی پیتزا امروز پیشگام بود. به این ترتیب جعبه پیتزا مدرن متولد شد. این کاملاً از مقوا موجدار شیاردار تشکیل شده است ، آنقدر محکم بود که می توان آن را جمع کرد و به طور طبیعی عایق بندی شده تا کیک ها را گرم کند.

60 سال بعد ، جعبه پیتزا تا حد زیادی بدون تغییر باقی ماند. چرا چیزی را که خراب نباشد اصلاح می کنیم؟

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید