بلاگ

استودیوی بلوباکس ویدیویی کوتاه از کارگردان بازی Abandonedمنتشر نمود

به دنبال احیای شایعات مربوط به توسعه متروکه توسط هایدو کوجیما ، استودیوی Bluebox ویدئوی کوتاهی از کارگردان بازی ، حسن قهرمان ، را منتشر کرد تا شایعات پیرامون آنها پایان یابد.

استودیوی بلوباکس (BLUE BOX) که چندی پیش تریلری از یک بازی ترسناک روانشناختی سینمایی با نام Abandoned به عنوان جدیدترین بازی خود منتشر نمود، در طی این مدت بارها توسط بازی‌بازان به عنوان استودیوی کوجیما پروداکشنز و توسعه‌ی بازی جدید Silent Hill تلقی شد. همچنین، این استودیو اخیراً ویدیویی از کارگردان این بازی یعنی حسن کهرامان منتشر نمود تا وی با صحبت کردن پیرامون شایعات، به آن‌ها خاتمه دهد؛ که طبیعتاً هیچ یک از کاربران و کارشناسان آن را باور نکردند.

همان‌طور که از ویدیوی فوق پیداست، حسن کهرامان (که طبعاً هرشخص دیگری می‌توانست خود را او جا بزند!) در این ویدیوی کوتاه چنین گفت که:

سلام به همه، من حسن کهرامان هستم و فقط قصد داشتم تا در یک ویدیوی کوتاه خودم را معرفی کنم و بگویم که من یک شخصیت واقعی هستم. من هیچ ارتباطی با هیدئو کوجیما ندارم، من بازیگر نیستم و در حال ساخت بازی Silent Hill نیستم. من فقط می‌خواستم چهره‌ی واقعی خودم را به شما نشان داده و ثابت کنم که شخصیتی حقیقی هستم.

البته، شروع مجدد صحبت‌های وی با کلمه‌های “Hello everyone” که به نوعی تکه کلام هیدئو کوجیما محسوب می‌شود، از همان ابتدا باقی صحبت‌های وی را تحت شعاع قرار داد تا مجدداً کسی حرف‌های وی را جدی نگیرد. همچنین، همه از این موضوع که کوجیما بازیگر نیست و احتمالاً در بازی Silent Hill ایفای نقش نخواهد کرد نیز مطمئن هستند. البته، برداشت‌های مختلفی می‌توان از این صحبت‌ها داشت اما، شاید دورترین برداشت‌ها از آن‌ها به ادعای این فرد که توسط استودیوی بلوباکس حسن کهرامان (Hasan Kahraman) معرفی شد اتلاق یافته‌اند.

از طرفی دیگر، نشانه‌هایی که ثابت می‌کنند بازی Abandoned همان Silent Hill جدید است به قدری فراوان هستند که بعید است تا با انتشار یک ویدیوی این چنینی از اذهان پاک شوند. در واقع، تبلیغات و سرمایه‌گذاری به‌نظر گسترده‌ی شرکتی چون سونی برای یک بازی ناشناخته از یک استودیوی ناشناخته‌تر که هیچ عنوان بزرگ و حتی درخوری را در کارنامه‌ی خود نمی‌بیند از مهم‌ترین دلایل آن قلمداد می‌شود. همچنین، چندی پیش حساب توییتر استودیوی بلوباکس اعلام کرد که نام اصلی این بازی Abandoned نیست و این نام با S شروع شده و با L خاتمه می‌یابد. از طرفی دیگر یکسان بودن حروف H و K در نام و فامیلی حسن کهرامان و هیدئو کوجیما و ارتباط استودیو کوجیما و کشور هلند به واسطه‌ی استودیوی گوریلا گیمز و استفاده از موتور دسیما (Decima) نیز از دیگر موارد قابل تامل در مورد استودیوی بلوباکس و بازی Abandoned به شمار می‌روند.

اما شاید در مهم‌ترین نشانه، اخیراً تیزر معنا داری از بازی Death Stranding Extended Edition منتشر شد که طی آن، نورمن ریداس (Norman Reedus) (که به عنوان شخصیت اصلی احتمالی بازی Silent Hill جدید تلقی می‌شود) در حرکتی کاملاً عجیب و بی‌ربط به محتوای تریلر و حتی بازی Death Stranding با پوشیدن یک لباس آبی (Blue) وارد یک جعبه (Box) می‌شود که نشان از دخیل بودن او در این استودیو دارد. همچنین، در صورت توجه به تمامی جنبه‌ها و موارد ریز، حتی می‌توان استفاده از کلمات بزرگ در نام استودیوهای بلوباکس و کوجیما پروداکشنز و اشاره به جمله‌های معروف کوجیما از جمله I’m Back در توضیحات سایت بلوباکس را از جمله موارد دیگری قلمداد کرد که بیش از پیش Abandoned را به طرف Silent Hill بودن هدایت می‌کند.

در نهایت، لازم به ذکر است که پیش‌تر نیز هیدئو کوجیما با تکذیب کردن اخباری که در مورد Phantom Pain و Metal Gear بودن آن زده می‌شد، سعی داشت تا روندی را پیش بگیرد که امروزه استودیوی بلوباکس در حال انجام آن است.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا واقعاً با یک بازی که به روش همیشگی کوجیما قرار است معرفی شود خواهیم بود و یا این موارد صرفاً سواستفاده‌ی استودیوی بلوباکس از جو موجود پیرامون نام Silent Hill است؟

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید