بلاگ

آموزش Spline در اتوکد

ما به راحتی می توانیم تیم Spline را در Auto CAD درک کنیم زیرا شباهت زیادی به این نرم افزار دارد ، اما قبل از شروع مطالعه این مقاله ، نگاهی کوتاه به صفحه کار این برنامه خواهیم انداخت تا این مسئله را بهتر درک کنیم. برای آشنایی بیشتر اینجا کلیک کنید .

مرحله 1: چندین صفحه در بالای صفحه کار وجود دارد که شامل دستورات مختلف طراحی صفحه مانند صفحه اصلی ، ورودی ، نظر دادن و غیره است که هر گیره دارای دستورات و بخشهای مختلفی برای کنترل پارامترهای فرمان و طراحی آنها است. پنجره کار ما می توانیم خود را ترسیم و مدلسازی کنیم ، در زیر این پنجره با حرکت از صفحه 2D به 3D ، برخی دستورات ناوبری وجود دارد. می توانید همه بخش ها را برای ایجاد صفحه کار سفارشی کنید.

مرحله 2: می توانید از دستور Spline از منوی Drawing در صفحه اصلی این برنامه در ابتدای این صفحه استفاده کنید.

منو
مرحله 3: همچنین می توانید از کلید میانبر برای دستور Spline استفاده کنید. برای یک کلید میانبر به راحتی SPL را از صفحه کلید تایپ کنید و یک لیست کشویی باز می شود. دستور SPL (SPLINE) را از این لیست انتخاب کنید.

دستور Spline
مرحله 4: اکنون اولین نقطه از خطی را که می خواهید از آن شروع شود مشخص کنید. با کلیک راست بر روی قسمت کار می توانید هر نقطه را انتخاب کنید یا می توانید به صورت دستی ورودی را برای آن وارد کنید.

مرحله 5: اکنون با کلیک بر روی آن نقطه ، نقطه دوم را علامت گذاری کرده و به ترتیب ترتیب نقطه بعدی را به صورت زیر ترسیم کنید. به این ترتیب می توانید با دستور line در این نرم افزار خط بکشید. برای خارج شدن از دستور ، پس از انجام این کار ، دکمه Enter را از صفحه کلید فشار دهید.

یک خط بکش
مرحله 6: اکنون ، اگر می توانید با خط دیگری به این خط بپیوندید ، خط را انتخاب کنید و به دستور Copy از منوی Change در صفحه Home در کنار منوی Draw در صفحه Home بروید و با کلیک بر روی آن آن را بگیرید.

برگه اصلی
مرحله 7: اکنون اگر می خواهید دو خط را به هم متصل کنید ، روی نقطه شروع خط کلیک کنید سپس آن را در نقطه انتهایی دیگر این خط قرار دهید و سپس دکمه “Enter” را فشار دهید تا از دستور Copy خارج شوید.

دکمه ورود به سیستم
مرحله 8: اکنون برای پیوستن به این دو طلوع آفتاب یکی از مقایسه کننده ها را انتخاب کرده و کلیک راست کنید. یک لیست کشویی باز خواهد شد ، به گزینه Spline در این لیست بروید و روی دستور Join در لیست کشویی جدید کلیک کنید.

دو خط انتخاب کنید
مرحله 9: سپس با استفاده از این مکان نما مانند موس ، دو دانه را یکی پس از دیگری انتخاب کنید و سپس از صفحه کلید دکمه Enter را فشار دهید تا به آنها بپیوندد.

یکی پس از دیگری می درخشد
مرحله 10: پس از فشار دادن کلید Enter کلیدهای صفحه کلید به صورت یک خط به هم می پیوندند.

یک خیابان
مرحله یازدهم: می توانید Polyline را به Spline تبدیل کنید. برای تبدیل Polyline به Spline بیایید دستور Polyline را از منوی Draw در صفحه Home بگیریم.

Spline در اتوکد – 11
مرحله 12: اکنون یک چندخطی رسم کرده و با کلیک بر روی آن ، آن را انتخاب کنید.

Spline در اتوکد – 12
مرحله سیزدهم: اکنون روی آن کلیک راست کنید. یک لیست کشویی باز خواهد شد ، به گزینه Polyline بروید و روی گزینه Spline adjustment در لیست کشویی جدید کلیک کنید.

Spline در اتوکد – 13
مرحله 14: وقتی روی این گزینه کلیک کنید Polyline به چنین خطی تبدیل می شود.

Spline در اتوکد – 14
مرحله پانزدهم: می توانید با انتخاب و کشیدن نقاط یک خط ، نقاط آنها را حرکت دهید.

Spline در اتوکد – 15
مرحله شانزدهم: در صورت تمایل می توانید این خط را ویرایش کنید. برای ویرایش ، روی آن خط دوبار کلیک کنید و سپس کلیک راست کنید. یک لیست کشویی باز خواهد شد. برای ویرایش این خط می توانید یکی از دستورات ذکر شده را انتخاب کنید.

Spline در اتوکد – 16
مرحله هفدهم: من از طریق یکی از دستورات لیست به شما نشان می دهم. به عنوان مثال ، می خواهم این خط را ببندم و سپس روی دستور Close در این لیست کلیک کنم.

Spline در اتوکد – 17
مرحله 18: بعد از کلیک روی Close Close Endpoint دستورات یک خط به این شکل متصل می شوند.

Spline در اتوکد – 18
مرحله 19: همچنین می توانید یک خیابان را به یک خط رای گیری تبدیل کنید. برای تبدیل ستون فقرات به چند خط ، ستون فقرات کشیده شده را با کلیک بر روی آن انتخاب کرده و با استفاده از دکمه ماوس راست کلیک کنید. یک لیست کشویی باز خواهد شد ، به گزینه Spline از این لیست بروید و در لیست کشویی جدید روی گزینه تبدیل به Polyline کلیک کنید.
مرحله 20: پس از کلیک بر روی این گزینه ، از شما می خواهد که به لهستان امتیاز دهید. بیایید آن را 1.

Spline در اتوکد – 20
مرحله 21: سپس به چنین لهستانی تبدیل خواهد شد.

پلی لاین
مرحله 22: همچنین می توانید جهت خط را تغییر دهید. برای تغییر جهت خط ، آن را انتخاب کرده و راست کلیک کنید ، به گزینه Spline رفته و سپس در لیست کشویی جدید Reverse Direction را کلیک کنید.

گزینه جهت معکوس
مرحله 23: بعد از اینکه جهت ستون فقرات را فشار دهید اینطور تغییر می کند.

جهت
مرحله 24: اگر می خواهید دسته های کنترل راس را روی این خط نمایش دهید ، به گزینه Display Vertex control از این خط بروید.

کنترل نمایش
مرحله 25: هنگامی که روی این گزینه کلیک کنید می بینید که کنترل فرمان در اطراف این خط در یک خط نقطه ای با مربع های دسته قرار می گیرد.

کنترل راس
اینها برخی از نکاتی است که از طریق آنها می توانید از دستور spline در این نرم افزار استفاده کرده و spline را با استفاده از برخی پارامترهای این دستور ویرایش کنید.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید