بلاگ

آموزش کورل برای نحوه استفاده از Corel CONNECT

این راهنمای آموزش کورل دراو به شما نحوه استفاده از Corel® CONNECT برای جستجوی فایلهای بهینه شده توسط کامپیوتر برای کارهای برنامه ریزی شده را نشان می دهد. Corel CONNECT یک موتور جستجوی کامل است. دوره های بیشتر در زمینه ی آموزش کورل و کار با نرم افزار کورل دراو را از طریق این سورس دریافت کنید.

همچین در زمینه ی افزایش مهارت خود در طراحی با نرم افزار کورل می توانید از lynda کمک بگیرید.

Corel CONNECT به همراه آموزش کورل روشی آسان برای یافتن محتوا در رایانه های شخصی ، LAN و DVD Corel شما فراهم می کند. شما می توانید تصاویر ، تصاویر ، علامت های آبی ، نمادها ، اشیا، و قالب های فایل پشتیبانی شده و همچنین موارد پشتیبانی شده توسط CorelDRAW Graphics Suite را جستجو و مرور کنید. پس از یافتن آنچه که نیاز دارید ، می توانید آن را در فرم خود ارسال کنید ، آن را در دایرکتوری نرم افزار باز کرده یا در یک پوشه جمع کنید تا بعداً به آن مراجعه کنید.

این راهنمای آموزش کورل برای CorelDRAW Graphics Suite X7 نوشته شده است. گرچه ممکن است فرصت های مشابه در نسخه های قبلی وجود داشته باشد ، این آموزش تنها از CorelDRAW Graphics Suite X7 استفاده می کند.

در آموزش کورل می آموزید که Corel CONNECT یک موتور جستجوی کامل است که توسط CorelDRAW و Corel PHOTO-PAINT طراحی شده است. Corel CONNECT راهی آسان برای یافتن موارد در رایانه یا شبکه شما فراهم می کند. همچنین به شما امکان می دهد در Exchange جدید ، که یک گالری عکس ، گالری ، قاب ، قاب ، گالری عکس است ، وارد ، جستجو و کاوش کنید. همچنین می توانید در iStockphoto ، fotolia یا Flickr جستجو کنید.

هنگامی که با توجه به آموزش کورل موراد مورد نیاز خود را پیدا کردید ، می توانید آن را به فرم خود اضافه کنید ، آن را در فرم درخواست باز کنید یا در ظرفی برای استفاده در آینده جمع کنید.

 

بیایید این آموزش کورل دراو را برای کار با Coral CONNECT را شروع می کند

برای شروع کار با این نرم افزار Corel CONNECT ، طبق آموزش طراحی با کورل دراو یکی از موارد زیر را انجام دهید:

برای اجرای Corel CONNECT به عنوان یک ابزار مستقل ، روی کاشی Corel CONNECT روی دسک تاپ خود (ویندوز 8) کلیک کنید ، یا روی نوار وظیفه ویندوز ، روی شروع> همه برنامه ها> CorelDRAW Graphics Suite X7> Corel CONNECT X7 (ویندوز 7) کلیک کنید.
برای دسترسی به Connect Docker در CorelDRAW یا Corel PHOTO-PAINT ، روی Window> Dockers> Connect کلیک کنید. (نکته مهم در آموزش کورل: در برخی نسخه ها این مسیر ممکن است Window> Dockers> Get More باشد)
برای دسترسی به پایه سینی در CorelDRAW یا Corel PHOTO-PAINT ، روی Window> Dockers> Tray کلیک کنید.

شیشه های ناوبری و مشاهده

اتصال را با صفحه مشاهده پنهان (سمت چپ) و صفحه ناوبری پنهان (راست) متصل کنید. با فشار دادن پیکان ضامن (1) شیشه ها نمایش داده یا پنهان می شوند. اندازه حوض را تغییر دهید تا هر دو پنجره نمایش داده شود.

آموزش کورل برای در جستجوی محتوا
در پنجره پیمایش ، روی مکانی در یکی از پنجره های زیر کلیک کنید:
کتابخانه ها – به شما امکان می دهد محتوای موجود در بسته گرافیکی CorelDRAW (نسخه های قبلی مجموعه و نصب آن) را جستجو کنید.
پوشه های مورد علاقه – به شما امکان می دهد محتوا را در مکان های مورد علاقه خود جستجو کنید
Folders – به شما امکان می دهد محتوای موجود در ساختار پوشه موجود در رایانه خود را جستجو کنید
یک کلمه را در جعبه جستجو و آدرس وارد کرده و Enter را فشار دهید. فایلهایی که با عبارت جستجو مطابقت دارند در پنجره مشاهده ظاهر می شوند.

آموزش کورل برای کار با سینی
سینی برای جمع آوری مطالب از پوشه های مختلف مفید است. در حالی که پرونده ها در سینی ذکر شده اند ، آنها در واقع در محل اصلی خود باقی می مانند. می توانید محتوا را از سینی اضافه و حذف کنید. سینی بین CorelDRAW ، Corel PHOTO-PAINT و Corel CONNECT به اشتراک گذاشته شده است.
برای افزودن محتوا ، یک یا چند تصویر کوچک را در قسمت مشاهده انتخاب کنید و آنها را به سینی بکشید. سپس در مرحله بعد آموزش corel draw برای حذف محتوا ، تصویر کوچک آن را در سینی انتخاب کرده و روی دکمه حذف از سینی کلیک کنید

آموزش کورل برای یادگیری نحوه ی مشاهده محتوا در نرم افزار کورل دراو
کلیپارت ، تصاویر تصویری و قلم ها به عنوان عکس کوچک در پنجره مشاهده ظاهر می شوند. می توانید عکسهای کوچک ، متعدد یا همه عکسها را انتخاب کنید.

یک نشانگر روی یک تصویر کوچک ، نام پرونده ، اندازه ، وضوح و حالت رنگ را نشان می دهد. در این مرحله آموزش طراحی با کورل دراو با استفاده از نوار لغزنده بزرگنمایی می توانید اندازه تصاویر کوچک را تنظیم کنید تا یافتن یک فایل خاص را آسان تر کنید.

 

استفاده و مدیریت محتوا در آموزش کورل
اگر می خواهید یک نسخه بزرگتر از یک فایل را مشاهده کنید یا یک فایل را قبل از ادغام در پروژه خود ویرایش کنید ، می توانید آن را در CorelDRAW ، Corel PHOTO-PAINT یا برنامه مربوط به آن باز کنید. روی یکی از دکمه های زیر کلیک کنید تا آموزش طراحی با کورل دراو را ادامه دهیم:

باز کن
– به شما امکان می دهد فایلی را در برنامه ای که با آن مرتبط است باز کنید
در نرم افزار CorelDRAW باز کنید
– در این مرحله از آموزش کورل به شما اجازه می دهد تا پرونده ای را در CorelDRAW باز کنید
در عکس مرجانی باز کنید
– به شما امکان می دهد پرونده ای را در Corel PHOTO-PAINT باز کنید
همچنین طبق آموزش کورل می توانید محتوا را از اتصال Connect در CorelDRAW یا Corel PHOTO-PAINT باز کنید. روشهای متفاوتی جهت انجام آن وجود دارد:

پس از طی مراحل فوق از آموزش کورل در نمای کامل ، پرونده را انتخاب کرده و بر روی دکمه Open کلیک کنید.
در یک نمای پنجره ، پرونده را انتخاب کرده و بر روی دکمه File Commands کلیک کرده و Open را کلیک کنید.
شما همچنین می توانید محتوا را از حوض اتصال به عنوان یک زیان تعبیه شده (CorelDRAW و Corel PHOTO-PAINT) یا به عنوان یک شی مرتبط (فقط CorelDRAW) به یک سند فعال وارد کنید. با کشیدن یک پرونده از پنجره فعال سند ، پرونده به عنوان یک شی تعبیه شده درج می شود.

همچنین می توانید محتوا را از حوض سینی باز یا وارد کنید.

با کمی تمرین و یادگیری نرم افزار کورل به کمک آموزش کورل، به راحتی می توانید ببینید که چگونه Corel CONNECT می تواند ساعت های بی شماری از طراحی را با آسان کردن مرور یا جستجوی کلیپ آرت ، تصاویر تصویر ، فونت ها ، آیکون ها و اشیا صرفه جویی کند.

امیدواریم این راهنمای آموزش کورل برای شما مفید باشد و ما دوست داریم نظرات شما را در بخش نظرات زیر بشنویم.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید