بلاگ

آموزش ساخت موشن گرافیک ساده

یکی از بهترین موارد در انیمیشن این است که یک محصول یا خدمات را با یک طراحی گرافیکی خاص نشان می‌دهد و متحرک می‌کند. شرکت‌ها افرادی را استخدام می‌کنند که می‌توانند از طریق طراحی گرافیک یا انیمیشن محصول خود را معرفی کنند. دو ویژگی که یک طراح موشن گرافیک باید در کار خود داشته باشد خلاقیت و بازاریابی است. این خلاقیت و بازاریابی نیازمند آموزش ساخت موشن گرافیک ساده اما حرفه‌ای می‌باشد. از اینجا میتوانید آموزش ساخت موشن گرافیک ساده اما حرفه‌ای را آموزش ببینید.

چگونه مهارت‌هایمان را در ساخت موشن گرافیک افزایش دهیم.

سالهاست که از انیمیشن استفاده می‌شود و در هر سنی محبوب است. از موشن گرافیک در تبلیغات برای معرفی محصولات یک شرکت به مشتریان استفاده می‌شود. در موشن گرافیک، یک محصول نشان داده می‌شود و گفته می‌شود برای چه چیزی استفاده می‌شود و چرا باید آن را بخرید. مانند نوشتن یک داستان، بهتر است آن را نشان دهید تا اینکه فقط بگویید. در نتیجه آموزش ساخت موشن گرافیک ساده اهمیت زیادی دارد.

آموزش ساخت موشن گرافیک ساده

اصول انیمیشن برای ساخت موشن گرافیک

در اینجا به دو اصل برای آموزش ساخت موشن گرافیک ساده اشاره می‌کنیم.

Straight Ahead and Pose To Pose در ساخت موشن گرافیک

در این اصل آموزش ساخت موشن گرافیک ساده، straight ahead به معنای این است که شما مستقیماً از فریم اول شروع می‌کنید، سپس فریم دوم، سپس قاب سوم و. . . ، یعنی هنگام راه رفتن انیمیشن ایجاد می‌کنید. به این ترتیب، کار غیر قابل پیش بینی ادامه دارد. Pose to Pose به معنای این است که شما ابتدا و انتهای هر طرح را به نام Keyframes ترسیم می‌کنید و سپس برای پر کردن کادر‌های بین ابتدا و انتها برمی گردید. این روش برای کنترل انیمیشن‌های حاوی‌نویسه مناسب است و به شما کمک می‌کند زودتر از زمان فکر کنید که چگونه انیمیشن حاصل می‌شود و عملکرد‌ها چگونه خواهد بود.

ساخت موشن گرافیک با Follow Through and Overlapping Action

برای آموزش ساخت موشن گرافیک ساده از این طریق، بهتر است نگاهی به چند مثال بیندازید. سوپرمن هنگامی که باد در حرکات وی اختلال ایجاد می‌کند ولی اون در آسمان پرواز می‌کند، یا سگی در پارک دمش را تکان می‌دهد و گوش‌هایش میلرزد. حرکتی است که به حرکت دیگری پاسخ می‌دهد. این برای ایجاد انیمیشن‌های طبیعی بسیار مفید است.

آموزش ساخت موشن گرافیک ساده

نتیجه‌گیری

در اینجا به ۳‌نکته کلیدی که در آموزش ساخت موشن گرافیک ساده باید به آن توجه کنید اشاره می‌کنیم.

۱. الهام بخش: شما باید چیزی را پیدا کنید که به شما انگیزه دهد و انگیزه شما را برای یادگیری و خلق کند.

۲. ابزار‌ها: مهم نیست که از چه چیزی استفاده می‌کنید، مهم است که یاد بگیرید چگونه از آن استفاده کنید.

۳. یادگیری: چگونه می‌خواهید بدانید که چگونه چیزی ساخته می‌شود؟ می‌توانید گوگل کنید، از کسی سوال کنید، کتابی جستجو کنید یا یک دوره آموزشی بگذرانید.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید