بلاگ

آموزش اولیه روتوش در فتوشاپ

در این آموزش روتوش می خواهیم تنظیمات اولیه را برای انجام پروژه های روتوش در فتوشاپ انجام دهیم. سورس آموزش

اولین کاری که برای روتوش هنگام تنظیم ابزارهای مختلف قلم مو انجام می دهم (ابزارهای مبتنی بر قلم مو ابزار قلم مو هستند ؛ ابزار بستن ؛ پاک کردن ؛ ابزار طفره رفتن ؛ ابزار قرمز و پرس ؛ و ابزار تاری ، برش و لکه کار) فرم Dynamics را تمیز کنید (در هنگام باز کردن Ps برای اولین بار در برنامه معمول مفید است) برای همه این ابزارها. برای ابزار CS4 Brush به شکل 1.2A مراجعه کنید. در CS5 Adobe دکمه کنترل را به ابزار قلم مو اضافه کرده است تا Shape Dynamics را خاموش یا روشن کرده و از حالت قلم مو عبور دهد.

بنابراین مطمئن شوید که Appearance Dynamics را در هر دو حالت خاموش کنید. سپس تمام ابزارهای مورد استفاده در برس را در حالت Airbrush با کلیک کردن روی نماد airbrush قرار می دهم (شکل 1.2b). همه ابزارهای تنظیم شده روی Airbrush و Shape Dynamics خاموش هستند (شکل 1.2C).
وقتی حالت Airbrush انتخاب می شود ، به جای Opacity از Flow استفاده خواهید کرد. وقتی کلیدهای عددی را روی صفحه کلید فشار می دهید ، درصد جریان را تغییر می دهید و نه میزان تیرگی معمول را تغییر می دهید. برای کمک به شما در درک تفاوت بین جریان و تیرگی ، شکل 1.3 عملکرد تمیزکاری مشابه با تیرگی و جریان را نشان می دهد. پس از گرفتن قلم به سمت راست ، محکم قلم مو را کشیدم و فشار را بلند کردم.

مهم نیست که چقدر فشار می دهم ، تیرگی فقط میزان لحنی را که روی آن تنظیم کرده ام آزاد می کند – به عنوان مثال 20٪ ، 50٪ و غیره. برای تعمیق این لحظه ، باید قلم را بردارید و دوباره نقاشی کنید. جریان مانند صدای هوا جمع می شود. برای درک بهتر و درک بهتر تفاوت این دو تعریف ، ایجاد یک لایه خالی و آزمایش بسیار ارزشمند است.
برای استفاده کامل از قلم و تنظیمات airbrush خود ، باید تنظیمات مربوط به صفحه اصلی برس را انجام دهید. اینجاست که شما قلم موهای از پیش تعیین شده ای را برای بازگرداندن بافت مو و مژه ها و بسیاری از اثرات دیگر درست خواهید کرد. وقتی یکی از ابزارهای مبتنی بر قلم مو را اجرا می کنید ، یک دکمه برای جایگزینی صفحه قلم موها در نوار ابزار ظاهر می شود (شکل 1.4A). دکمه را فشار دهید تا صفحه نمایش داده شود یا کلید F5 را فشار دهید. در CS5 دکمه ضامن به سمت چپ و کنار پنجره کشویی اندازه قلم مو منتقل شد (شکل 1.2C را ببینید).
تقریباً برای هر روتوش کلی دو تعریف قلم مو دارم: یک برس هوای نرم که به فشار قلم پاسخ می دهد و دیگری که من آن را برس مستقیم می نامم.
همانطور که گفتم ، Shape Dynamics به طور پیش فرض در فتوشاپ فعال است ، اما من فقط از آن برای برس های خاص استفاده می کنم و تقریباً همیشه خاموش است. برای تنظیم قلم مو در یک خط مستقیم ، به سادگی Shape Dynamics را خاموش کنید و این تنظیم قلم مو شما در یک خط مستقیم است
(شکل 1.2 ج را ببینید). اگر یک بار روی تصویر خود کلیک کنید تا یک نقطه شروع ایجاد شود و کلید Shift را نگه دارید و دوباره در جای دیگر فشار دهید ، فتوشاپ یک خط مستقیم بین دو نقطه می کشد.
برای ایجاد یک برس نرم برای ترکیب ، روی یک پویای دیگر در سمت چپ صفحه برس کلیک کنید. (CS5 اکنون به عنوان انتقال ، Dynamic Other نامیده می شود. شکل 1.2C را ببینید. کادر علامت گذاری می شود و کنترل ها تغییر می کنند. گزینه کنترل را برای هر دو سوسو زدن کدری و فشار جریان بر فشار قلم تنظیم کنید ، همانطور که نشان داده شده است ، مقدار هر 0 را بگذارید. توجه کنید که چگونه پیش نمایش برس متفاوت است.
از این به بعد من به این برس ها به عنوان “برس مستقیم” اشاره می کنم و “قلم موی نرم” (پویایی دیگر [انتقال] با فشار قلم انتخاب شده فعال می شود).
من صفحه براش را همیشه روی صفحه دیگرم باز نگه می دارم تا بتوانم با یک نگاه ببینم کدام تنظیمات براش را انتخاب کرده ام. همانطور که مشاهده می کنید ، من بیشتر پنل های خود را روی این مانیتور نگه می دارم ، به غیر از صفحه لایه ها و صفحه تنظیمات ، و هر دو را روی صفحه اصلی خود نگه می دارم تا لازم نباشد چشم های من بین تصویر من و آن صفحه ها فاصله زیادی داشته باشد ، این امر مخصوصاً هنگام اصلاح رنگ مهم است ، همانطور که به زودی خواهید دید.
من از اتصال دوتایی جدید در بالای صفحه خوشم نمی آید ، بنابراین از زبانه استفاده می کنم تا حوض پایین را بیرون آورده و به مانیتور پنل خود منتقل کنم تا برطرف نشود. برای جابجایی آن ، فقط از زبانه انتهای سمت چپ بکشید. اگر دو نمایشگر ندارید ، می توانید با قرار دادن یکی در اسکله دیگر در انتهای سمت راست ، یکی را یکی کنید (شکل 1.6).
بیایید با رتوش فایل Vania Beauty شروع کنیم. این مهمترین تصویر در گسترش است و ما نمی خواهیم اندازه آن را تغییر دهیم یا تا آنجا که ممکن است تغییر دهیم ، بنابراین برای ایجاد متناسب با ترکیب ، محیطی ایجاد خواهیم کرد و پرونده های دیگر را نیز تغییر اندازه خواهیم داد.

لایه پس زمینه خود را کپی کنید ؛ از نوار فهرست Layer می توانید از منوی کشویی استفاده کنید. یک لایه را کپی کنید یا فقط Command / Ctrl 1 را فشار دهید. با دوبار کلیک کردن روی نام لایه ، نام لایه جدید را “RET” تغییر دهید
برای اجرای نام جدید ، ویرایش و فشار دهید. نام RET نشان می دهد که این یک لایه رتوش است.
من طرفدار بزرگ استفاده از میانبرهای صفحه کلید هستم. ممتاز کننده ها
تمام میانبرها را بشناسید ، و این باعث سریعتر شدن شما و در نتیجه کارمندی مطلوب تر می شود. در دنیای من ، من به کپی کردن چیزی در یک لایه دیگر (Command / Ctrl 1 J) اشاره می کنم فقط به عنوان Command J it (PC 5 Control J it) ، و همه می دانند که این به چه معناست.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید